Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges étrend tipp?...

Egészséges étrend tipp? Nagyon egészségtelenül és rendszertelenül étkeztem mostanaban, gyakran ittam alkoholt, és mindennapos a puffadás. Kérhetek tanácsot?

Figyelt kérdés

Főleg a nyáron mivel dolgoztam nagyon sokat a Balatonon, alig tudtam nornais kaját enni,

Főleg gyors kajákat ettem vagy zacskós levest,

Nagyon rendszertelenül, és heti 4-5 alkalommal is ittam alkoholt, főleg sört,

Semmit nem mozogtam,

Időm és energiám se volt rá.

Most itt a szeptember, már a napi 15 óra helyett jóval kevesebbet dolgozom, és csak 8 órát (nem mindennap), így lesz időm is és lehetőségem is főzni,

És még a mozgásra is lesz időm. Fogyni is szeretnék, mert 83 kg vagy 173 cm mellett 25 éves nőként.

Szeretnék fogyni, de nem éhezni , szeretnék egészségesebben étkezni.

Tudnátok etrend tippeket adni,

Tanácsokat?

Tudtok esetleges recepteket ajánlani?

Minden tanácsot meghallgattok!

Köszönöm!


2021. aug. 29. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Napi 2l víz, reggelire csinálhatsz tojásos ételeket, zöldségekkel felturbózva, mellé pl rozskenyér, vagy ha édeset kívánsz akkor zabkása, szintén sokféleképp variálhatod.


Ebédre hal vagy soványabb hús, krumpli rizs is mehet módjával, párolt zöldségek vagy friss saláta mellé.


Nasinak készíthetsz túrókrémet pl, vagy süss zabkekszet,hamar megvan és finom is.


Estére egy kis tonhalsaláta vagy egy laktatóbb szendvics, lehetőleg ne fehérkenyérből,ha a fogyás a cél. Kalóriadeficitben kell lenned és be fog indulni a fogyás. Főleg ha mozogsz is mellé:) A lényeg hogy kiegyensúlyozottan étkezz, becsúszhat néha 1-1 lazább étkezés vagy egy pohár sör, de próbálj meg minél kevesebb feldolgozott, készételt fogyasztani és kerülni az 'üres' kalóriákat.

2021. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Moohikan válasza:
39%

Először is hozzám jössz? :D heti 4-5 sör... LOVE IT :D

Komolyra fordítva a szót, miden nap mozogni kell legalább 1 órát értem itt az intenzív testmozgást! Ha lehet akkor cseréld fel a napi étkezésed többszöri de kevesebb étkezésre. Lefekvés előtt pár órával már ne nagyon egyél ha lehetséges.

+ 1 trükk. kis kávés kanál citrom lé, kis kávés kanál kávé 1-2 dl víz, ezt össze kell keverni, és meginni. egy hónap múlva le eszi rólad a pluszt :) mi próbáltuk és bevált nálunk, tehát csak ajánlani tudom. (az íze meglepően nem jó, pedig a citromnak és a kávénak is jó íze van...érdekes ) :D

2021. aug. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2. Heti 4-5 alkalommal(!) ivott, nem heti 4-5 sör 🤔😁 :D

Ja igen a napi mozgás az tényleg segíteni fog Kérdező. De csak szép fokozatosan, ne terheld túl magad hirtelen.

1.voltam

2021. aug. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy alkalom nálam 2-3 sört jelent:(
2021. aug. 29. 18:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat , igyekszem betartani :)
2021. aug. 29. 18:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egészséges étrend alapja a teljes értékű élelmiszerek fogyasztása. Pl tojás, natúr húsok, zöldségek, olajos magvak...
2021. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!