Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen gyakran eszel főttételt...

Milyen gyakran eszel főttételt, hidegételt, milyen arányuk szükséges számodra a megfelelő emésztéshez, milyen ételek megterhelők?

Figyelt kérdés
Otthon főzöl vagy készen vásárólod a főttételeket?

2021. szept. 2. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Naponta legalabb egyszer, de van, amikor ketszer eszem fött etelt. Hideget reggelire, tizoraira es vacsorara szoktam, hacsak vacsorara nem megis meleget eszem. Napi 5-ször etkezem. Az uzsonna gyümölcs es magvak. Nekem ez valt be a jo emeszteshez. Kerülöm a sütiket, edessget, hetvegente szoktam engedni a csabitasnak. Ami szamomra megterhelö, igy nem is fogyasztok, feldolgozott elelmiszereket (huskonzerv pl.). Hetköznapra rendelem a meleg etelt, kiveve a vacsorat, hetvegen meg fözni szoktam.
2021. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem eszem minden nap főtt kaját. Átlagban 2-3 naponta.

Nem bírom a felfújódást okozó élelmiszereket! A hüvelyeseket, a káposztaféléket, de a túl zsíros vagy túl hagymás ételeket sem. A káposztát dinsztelve viszont kedvelem és kis mennyiségben nem okoz puffadást sem. Nagyon szeretem a káposztástésztát és a dinsztelt lilakáposzát, de évente csak néhányszor eszem.

Nagyon nem bírom, rosszul leszek az egyik legközkedveltebb ételtől, a húslevestől! Nem tudok rájönni, miért, de az annyira felfúj, hogy majd padlótfogok tőle. (különböző összetevők elhagyása sem segít) Ragulevesekből is csak keveset tudok fogyasztani. (két nap egymás után már azt sem tudom megenni probléma nélkül)


Cukorbeteg vagyok, a gyógyszerek okoztak némi laktózérzékenységet, azóta többségében növényi tejeket, tejtermékeket fogyasztok. Hetente egy-egy alkalommal laktózmentes tejet kávéhoz vagy kakaónak, néha főzéshez.

2021. szept. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is megvagyok főtt étel nélkül 1 napig biztos. Mivel az hogy mennyi tápanyagot viszek be az nem függ az étel hőmérsékletétől. A változatosság kedvéért viszont jobb főzni hogy ne unják rá a többire.

A túl zsíros ételeket sokszor nem bírja a gyomrom ezért kerülöm, 1-2 étel kivételével de azokat ritkán eszem.

2021. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:

Szinte minden nap eszem főtt ételt, húst viszont nem igénylek bele sokszor. Általában 2x hideg és 2x meleg ételt eszem egy nap. Főzni csak hétvégén van időm, hét közben rendelünk.

Mivel laktózérzékeny vagyok, a legtöbb tejtermék kizárva, maga a tej a bőrömmel van rosszban, így laktózmenteset se nagyon fogyasztok csak pl. sajtot vagy tejszínt a kávémba. Amitől rosszul szoktam lenni, a zsíros, olajos ételek, ezektől az epém nyugtalankodik, illetve a káposzta.

2021. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én sem eszem minden nap főttételt. Hetente 4-5 nap szoktam általában, főleg ebédre. De ez a munkából is adódik, nem mindig van lehetőségem főtt kaját enni. Megesik, hogy pár nap kimaradás után, nagy igényem van a főtt, sült ennivalókra.

Felfújódásra hajlamos vagyok én is. Több zöldséget nem bírok. A zsíros ételeket sem.

Most megyek kis ebédelni! :-D

2021. szept. 6. 13:56
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Minden főétkezéshez eszem egy maréknyi húst, a fehérjebevitel érdekében. És minden főétkezéshez eszem egy maréknyi leveles zöldet is (nyersen), a rostbevitel érdekében. Ezeken kívül eszem főtt, vagy fermentált zöldségeket is.
2021. szept. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. napi 7-8x étkezem, ebből egyszer eszem főételt

2. csak a reggelim hideg, meg néha a müzli vagy zabkása, a többi mind meleg

3. otthon főzök, mert gluténérzékenyként sokkal egyszerűbb és nem kell félnem a kontaktimitációktól

4. a szárazabb húsokon kívül lényegében mindent szívesen fogyasztok

2021. szept. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Feleségem is gluténérzékeny és sok mindenre allergiás. Ő is többségében itthon késztett ennivalókat fogyaszt. Kevés olyan hely van, ahol biztonságban tud enni. (hiperérzékeny, de mégis vannak éttermek, amelyek megbízhatók)

Legtöbbször nem étkezünk külön, bonyolult lenne mindent elkészíteni gluténmentesen és nem mentesen. Nagyjából 10-15 százalékban fordul elő, hogy külön-külön főttételt fogyasztunk páromtól.


Ha naponta 5-6 étkezésed melegétel? Miket szoktál enni?

2021. szept. 9. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!