Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vashiányt mi okozhatja?

Vashiányt mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Gyakran vagyok álmos, punnyadt. Sokat mozgok, megyek mindenfelé, hátha az az oka, de nem, alig várom, hogy hazaérjek és ledőlhessek. Sokszor estig kihúzom, mert nem akarom elhagyni magamat, nem akarok ellustulni, de folyton fáradt vagyok.


Vérvételen csak egy csillagom volt a vashiánynál, ami nyilván nem kóros, de érzem az erőtlenséget. Rendszeresen eszem húst, májat, tojást, zöldséget, gyümölcsöt. Fogalmam sincs, hogy a sok húsos étel mellett hogyan lehetséges ez.


Szedtem C vitamint fél évig, beiktattam 2 kocka étcsokit is mindennapra, de ezektől sem lett jobb. Legszívesebben csak feküdnék egész nap. Már arra is gondoltam, hogy cukros vagyok, cukorterhelésen is voltam, de minden rendben volt. Hormonjaimmal sincsen gond.


Valakinek van ötlete? 19 L


2021. szept. 2. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is vas hiánnyal kezdődött, kaptam vasat receptre aztán nem lett jobb, végül kiderült, hogy súlyosan vérszegény vagyok.
2021. szept. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1# Vérszegénységet miből állapították meg? Szokásos vérvétel volt, vagy alaposabban megvizsgáltak?
2021. szept. 2. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!