Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minden ètkezès után kissè...

Minden ètkezès után kissè görcsöl a hasam,puffad,ès sokszor lágy a szèkletem,ill hasmenèsem van. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Nem gennyes,nem vères a szèklet.

Csak egy nap nagyon sokszor kell menni wc-re,már elegem van.Ètkezès után rögtön teltsègèrzet,puffadás,enyhe görcs ès menni kell a mellèkhelyisèget meglátogatni.

36/ffi vagyok .


2021. szept. 12. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Étel allergia/intolerancia bármikor kialakulhat. Kérj a háziorvostól beutalót a gasztroenterológiára.
2021. szept. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológus.


Meg kezdd el figyelgetni hogy van e ételtípus ami ezt váltja ki nálad (tejes, lisztes stb).


Tudsz már valami meglévő intoleranciáról?

2021. szept. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mostanában szinte mindentől.. Legyen húsleves, háztartási keksz, gyümölcs.. Stb.. Mindegy, hogy mit eszek.. Utána puffadás, diszkó forr érzet és sokszor WC.
2021. szept. 13. 19:21
 4/7 A kérdező kommentje:
Diszkomfort érzet
2021. szept. 13. 19:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed orvoshoz még nem mennél, akkor el kell kezdeni egy felépítő diétát.

Elkezdesz rizst enni (csak azt).

Ha semmi bajod, jöhet krumpli, répa. És így tovább.

Egyrészt kíméled az emésztőrendszered amíg lightosan eszel, illetve ki tudod szűrni mi az ami beüt.

Illetve érdemes lenne valami kombinált probiotikumot szedned.


Én is küzdöttem ezzel a problémával, idővel addig jutottam, hogy tápszert ettem, mert egy falat bármi már rosszullétet okozott. Olyan brutál puffadást, hogy azt hittem szétmegy a hasam. Mellette meg volt hogy pár falat után már hasmenésem volt.


Illetve a stressz is tud ilyet okozni sajnos. Mikor lenyugodott az életem, meg a fenti módszerrel elkezdtem céltudatosan visszaépíteni a táplálkozásom, akkor állt be jelentősebb javulás.


Jelzem, közben azért jártam dokihoz is (úgyhogy azért ha nem javul idővel, mindenféleképpen menj el).

2021. szept. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mit mondott neked a doki akkor?
2021. szept. 14. 14:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem speciel aprósejtes bélgyulladás (volt tükrözés is), hisztamin intolerancia, meg még pár kajára szintén intolerancia, enyhe reflux.


De az érdekes az, hogy istenigazából a stresszre, meg ha sok tényleg junk food megy le előjön, aztán meg elmúlik, ha mindenjó korszak jön.


Ezek a fenti diagnózisok meg kicsit olyan neszesemmik, igazából ha nagyon akar az ember, bárkinél talál intoleranciát. Szerintem az adott bélflóra állapottól kezdve, a tpálálkozási szokásaidon keresztül bármi befolyásolhatja.


Az allergia nyilván más kérdés.

2021. szept. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!