Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek hogy normális...

Mit tegyek hogy normális legyen az étvágyam? 22 éves nő/170cm/65kg/

Figyelt kérdés

Régen kalóriákat számolgattam majd megpróbáltam intuitíven enni. Annyit ettem amennyi jól esett, és nagyon figyeltem arra, hogy akkor áljak meg, amikor már jóllakva érzem magam. Csak az a baj, hogy egyszerűen akkora étvágyam van, hogy azt már mások előtt szégyellem. Míg a családom többi tagja jól lakik egy tál étellel én meg tudnék enni belőle 3-4 adagot is minden gond nélkül. Egyszerűen akkor érzem azt hogy nem vagyok éhes és kellemesen jól laktam. Persze azzal a kalória mennyiséggel folyamatosan csak híznék... Örökre számolgassam a kalóriákat? Örökre egyek alacsony kalória tartalmú ételeket amikből többet ehetek és jobban lakatok? Nem tudom honnan jön ez a nagy étvágy.

Most az időszakos böjtöt használtam egy ideig hogy kordában tartsam magam, mert így nagyobb adagokat ehetek egyszerre anélkül, hogy szépen felhízlalnám magam



2021. szept. 14. 13:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként a cél egy kis fogyás lenne, még 5kg kb. 60 kilósan éreztem a legjobban magam a bőrömben, 65re akkor szöktem fel, amikor teljesen elengedtem magam, és nem figyeltem oda a kajára. A sporttal sose volt gond, mozogni imádok
2021. szept. 14. 13:18
 2/4 anonim ***** válasza:
63 kilóval mentem be egyetemre, 70-nel jöttem ki.... uyganez a helyzet. Imádok enni, inkább sportolnék többet, csak ne kelljen lemondnai a kajáról. Sajnos én már 82-re felkúsztam, nagyon gáz. Ugyanekkora magas vagyok. Most próbálom azt, hogy mindenből egy tálat szedek csak, csak egy szelet kenyér, csak egy mittudomén gombóc...szóval eszek rendesen, minden finomat megkóstolok, de nincs repeta. Mellette elkezdtem mozogni is.
2021. szept. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is próbálom mindig valahogy kontrollálni magam. Régen még jobban ment az étrend tartás, mert akkor hittem abban hogy jaj a szénhidrát rossz, vagy a zsiradékok kerülendőek, vagy épp az állati eredetű élelmiszerek voltak azok. Ma már ahogy kutattam többet a témában, tudom hogy semmi bajom nem lesz ha krumplit eszek ebédre, vagy hasonlók. Csak így sajnos elvesztettem az eddigi "kapaszkodóimat", és már azt se tudom mit kellene vagy nem kellene ennem:D
2021. szept. 14. 14:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Remélem érthető az okfejtésem. Nekem ez az együnk mindent mértékkel elv nagyon nem válik be. Többek közt a nagy étvágyam miatt is.
2021. szept. 14. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!