Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni, ha a beteg...

Mit lehet tenni, ha a beteg nem tud enni?

Figyelt kérdés
Apámat néhány hete operálták vastagbél daganat miatt. Rosszindulatú, de nem volt áttét. Azóta viszont alig eszik, mert rossz ízét érzi mindennek. A kórházba nem veszik fel (kétszer is bevitte a mentő), mert nem látják indokoltnak, hiszen csak ennie kellene. A kedvenc kajáit főzöm de csak öntjük ki, miután megromlott. Tápszert sem eszi meg. Belátja, hogy ennie kell, de nem képes rá. Volt valaki ilyen helyzetben?

2021. szept. 19. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget a háziorvostól.
2021. szept. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megtörtént, annyit tudott segíteni, hogy felírta a tápszert.
2021. szept. 19. 16:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek komplex B vitamin készítményt. Pld. Bioextra B komplex. 100db-os 1000Ft. 3x1-et szedhet, az meghozza az étvágyát.
2021. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Azóta viszont alig eszik, mert rossz ízét érzi mindennek."


Ha ez így van, fogmosáskor használ-e nyelvkaparót?

[link]

Egyébként a lepedék eltávolítást meg lehet kísérelni kisebb kanállal is, csak nem mindig hatékony.

Mert a nyelven sok váladék-lepedék marad, ami miatt rossz ízeket érezhet.

Ha sokáig nem eszik, a végén infúzióra fog kerülni, vagy ne adj isten, szondás táplálásra.

2021. szept. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbálkozz egyszerűbb ételekkel. Hosszú tàvon sem lesz megoldás, hogyha nem eszik. Esetleg sima vízben főtt hús zöldségekkel vagy rizsleves. A lényeg, hogy minél kevesebb dolgot tegyél bele. Előbb-utóbb megszokja a mellékízeket elvileg.


Vagy csak vágj fel répát uborkát kis húsdarabokat, sajtot egy tányérra, nézzetek filmet, hátha közben elkezd eszegetni és nem figyel az ízére.

2021. szept. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem élek vele, tehát felügyelni nem tudom. Hétköznap dolgozom, hétvégén főzök neki. Naponta többször beszélek vele, elmondja mit eszik. De ha ott vagyok vele, akkor sem eszik eleget, csak veszekszik velem.

A fogmosást, szájöblítést is ajánlottam, a nyelvkaparót kipróbáljuk. Mondjuk kivehető fogsora van, amit egyáltalán nem használ, amióta beteg.

2021. szept. 20. 07:07
 7/9 A kérdező kommentje:
A szombaton megfőzött ételeket ma mind kiöntötte, hogy rossz. Most megint ott van étel nélkül. A rendelt ételt is kidobta, hogy rossz.
2021. szept. 20. 14:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetséges, hogy már elment az életkedve, és nem akar élni?

Mert ha így folytatja parenterális táplálás lesz: ahogy írtam, infúzió, vagy gyomorszonda...

2021. szept. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Lelkileg nincs jól.. Nyilván megviselte a diagnózis, és a műtét.

Hány éves? Nem lehetne odaköltözni hozzá, vagy magatokhoz vinni, legalább rövid időre, hogy (ha jól értem) ne legyen egyedül? Jó lenne összeszedni valahogy, mert gondolom sugár, vagy kemo is felmerülhet, az pedig jóval megterhelőbb fizikálisan, mint a műtét.

2021. szept. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!