Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehet leállni a cukrok...

Hogy lehet leállni a cukrok evéséről? Voltál cukor függő? Ilyesmi okozhat cukorbetegséget?

Figyelt kérdés
Döbbenetes milyen szinten kaptam rá a kemény majd megszerettem a gumi cukrokat is :/ Egy időben fogyó kúráztam, edzettem stb. El is kezdem fogyni, majd jött egy köhögéssel járó betegség, amire vettem mentolos cukrot, negrót, növényi kivonatos cukrot és onnantól indult el egy lejtő mert rákaptam a cukorra. Amennyire a fogyókúra elején hiányzott a csoki, majd nagy nehezen leálltam róla most itt van a ű cukor probléma. Nagyon nem jó és azt veszem észre veszem a cukrokat de ezek már nem mentolosak, hanem full édesek. Így hiába mozgok, kerékpározok nem lesz eredmény, valami felborult az étrendemben s vagy nagyon csúnyán elrontottam, hogy ennyire cukorfüggővé váltam. Hogyan álljak le róla? Ki mit tapasztalt?

#cukorbetegség #leállás #cukor függőség
2021. szept. 22. 19:40
 1/4 Vortrex ***** válasza:
Léteznek egész jó cukormentes cukorkák is, vegyél olyat helyette. Gondolom arról van szó, hogy berögződött a cukorszopogatás, mint valami melléktevékenység napközben, nem is maga a cukor hiányzik. Persze hizlal is, de én jobban félnék attól, hogy észrevétel nélkül tönkreteszi a fogaimat
2021. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak úgy tudsz leállni, ha nem eszed. Egy idő után már nem fog hiányozni. Olyan mint a csoki. Ha sokáig nem eszed utána nem is hiányzik. Zárd el az összeset, ami van és ha valami nagyon kell akkor napi egy cukormentes. Illetve egyél helyette gyümölcsöt.
2021. szept. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nek okoz cukorbetegséget, csak a sok cukor nem tesz jót hosszú távon. Úgy nem fogod tudni letenni, hogy egyik napról a másikra, fokozatosan kell, először pl. szopogathatnál cukormenteset, ha kávézol vagy teázol, akkor fele cukorral idd, stb. Nekem így sikerült és fogytam is.
2021. szept. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszaitokat! :)
2021. szept. 23. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!