Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Édesanyám bulémiás. Hogyan...

Édesanyám bulémiás. Hogyan tudnék segíteni rajta? Lent hosszabban kifejtem.

Figyelt kérdés
Mindenki tudja a családban, de valamiért tabu témának számít, mindenki jól elvan a ténnyel, hogy ez van már sok éve. Én egyszer jó pár éve próbáltam anyával beszélni róla, meg mellette lenni és segíteni. Néhány hónapig rendben volt, viszont utána elköltöztem otthonról és visszaesett, mert apát és a bátyámat nem érdekelte az egész. Nemrég súlyos vashiányt állapítottak meg anyánál és kórházba küldték mindenféle kivizsgálásra, hogy vajon mi lehet a baja. Nem találtak semmit (nyilván...), kiengedték és vasat kell, majd szednie. Végre sikerült meggyőznöm a családot, hogy semmit nem fog érni a kezelés, ha az alap problémát nem kezeljük valahogy ,viszont nem tudom mit kéne tennünk pontosan. Üljünk le vele beszélni és tudassuk vele, hogy beteg? (a napokban anyával való egyik beszélgetésem során derült ki, hogy nincs tudataban annak, hogy mit is csinál pontosan) Vagy konzultáljunk a háziorvosával, hogy ő mit javasol? Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2021. okt. 7. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp dr. Apukad torodhetnentobbet az oreglannyal! Jobbulást neki!
2021. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Leginkább pszichiáterre lenne szüksége. Nem egy bullshitkócs pszichológusra, aki csak megsimogatná a fejét, és ezzel el van intézve a probléma, hanem orvosra, aki valóban felvilágosítja, hogy ez cseppet nem normális, nem mellesleg ezzel a problémával a gyerekeire, akár rád is rossz hatással lehetne.

Tudom, hogy betegség, de én nem fogom fel, hogy a hozzájuk hasonló emberek miért az a meggyőződésük, hogy ha csontsoványra fogynak, szebbek lesznek. Vagy egyáltalán a fogyástól. Attól, ha egészségtelenül lefogy, pont, hogy még torzabbak és betegesek lesznek a vonásai.

Egyébként nem vakon, nulla tapasztalat nélkül írom ezeket. Én 10-15 éves korom között anorexiával küzdöttem ÚGY, hogy KOMOLY TÚLSÚLYOM volt, de hiába koplaltam, mégsem fogytam, a mérleg meglepő módon egyre többet mutatott, éppen ezért senki nem vette komolyan, hogy ekkora a baj, pedig volt, hogy napokig nem ettem, úgy sem voltam hajlandó enni, hogy látnak.

Aztán kiderült, hogy mindez azért volt, mert inzulinrezisztens vagyok, ami az esetemben egy örökletes betegség, csak a családomból az érintettek ennek nem jártak utána ilyen korán.

Évek óta normál súlyom van, és mindezt úgy értem el, hogy adagra többet eszem, mint valaha (igen!), viszont kizárólag alacsony glikémiás indexű szénhidrátokat fogyasztok.

2021. okt. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ajanlom Lukács Liza Az éhes lélek gyógyítása c könyvét. Nem is először anyukádnak, hanem neked, szerintem a hozzátartozóknak is sokat segíthet megérteni mi zajlik egy étkezési zavaros emberben. Legalábbis nekem nagyon jól esne, ha egy családtagomat érdekelné ennyire mi zajlik/zajlott bennem.
2021. okt. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!