Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális, hogy ettől az...

Normális, hogy ettől az ételmennyiségtől nem hízok?

Figyelt kérdés

Nem számolom a kalóriát (a jövőben fogom), de tegnap reggeltől ma délig ez az a mennyiség, amit megettem:

- egy egész grillcsirke 3 adagban

- kb 300 gramm teljes kiőrlésű kenyér

- kb 150-200 gramm csirkemellsonka (98%-os)

- 40-50 gramm margain (nem light)

- egy csomag nem-light szeletelt sajt (kb 80-100 gramm)

- egy csomag (5) túró rudi

- nagyjából fél liter tej

- 70 gramm zabpehely egy marék áfonyával

- egy mizo dobozos kakaó (cukros)

- két marék földimogyoró

- egy-egy müzliszelet

- zöldségek, bár ez nem sok kalória


Ez csak nekem tűnik soknak szűk 1,5 napra? Nem bírok többet enni.. 60 kiló vagyok a 177 centimhez. Igaz, edzek mellette, de általában ez az az ételmennyiség, amit minden nap eszek.


2021. okt. 17. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Felesleges számolnod a kalóriákat, nagyon vékony vagy! Nyilván neked ez nem sok.

Nekem csak az tűnik fel, hogy a zöldség az utolsó tétel, ha ez bőséges, változatos, akkor még viszonylag egészségesen is eszel.

2021. okt. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért az az utolsó, mert az nem igazán hizlal, és nekem az a célom. Csak nem megy
2021. okt. 17. 14:12
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Ez borzalmasan sok. Még olvasni is. Én ennek a mennyiségnek kb a felét eszem meg 1 nap. Ma ettem 3 db tökmagos pogácsát, 1 kakaóscsigát, és brassóit fogok nemsokára. És ennyi. Én is edzek, de már nem viszem túlzásba, mint az elején, mikor fogyókúráztam. 100 kilóból lettem 63. Ezt tartom egy jóideje. De az biztos, hogy ennyit nem tudnék megenni most ebben az állapotomban. Régen 100 kilósan ez még kevés is volt, amit leírtál :-D
2021. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem hízok? Ennyi energiát elvinne a súlyzós edzés?
2021. okt. 17. 14:19
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
3-as vagyok. Fogalmam sincs, de pl 5 túró rudit megenni egy nap... az durva. Nekem az 5 napra van. :-D Én is súlyzózok. kétnaponta, és rengeteget hasazok. Kardiózni is szoktam. Attól, hogy valaki szemét kaját eszik, de mellette edz, azzal semmi gond nincs. Akkor van gáz, ha nem is mozog semmit, vagy alig. Lehet tömegnövelőznöd kellene, mert ez tényleg marha sok kaja.
2021. okt. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3-5-ös Kezdj el számolni, ezek grammok, nem deka! Az egyetlen nagyobb mennyiség a csirke, ami simán beleférhet. Az 5 rudi meg lehet, hogy cukormentes. A kérdező fehérjét fehérjével eszik.
2021. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy, mit mivel eszik, de én ennyitől meghalnék 😀 se perc alatt újra 100 kiló lennék.
2021. okt. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fontos számolnod a kalóriákat, úgyhogy tényleg kezd el. Akkor ki tudod számolni, hogy mennyi kalóriát kell bevinned az egészséges ütemű (0,5 kg/hét) hízáshoz. Az általad leírtakra nem igazán lehet mit mondani, mert nem írtad le a pontos terméket és a mennyiséget. Ez kb. 4000 kalória lehet - plusz minusz pár száz -.

Én a helyedben edzés mellett fogyasztanék 3000 kalóriát egy-két hétig, és utána meglátod, hogy merre mennyit mozdul a testtömeged.

Az étrendedben legyenek különböző tésztafélék, olajos magvak, tojás, banán és szőlő is. Az olajban rengeteg kalória van, ezért használd bátran a különböző ételek elkészítése során. Csinálhatsz különböző turmixokat is, amikbe teszel kalória dús hozzávalókat pl. mogyoróvaj, banán.

2021. okt. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nagyon kevés a szénhidrát. Neked naponta 250-300 gramm szénhidrátot kellene bevinned ha nehezen hízó alkat vagy. Közel két napra 300 g teljes kiőrlésű kenyér és 70 g zabpehely ehhez kevés. A húst meg sajtot hiába eszed attól nem nagyon fogsz hízni.

Én is nehezen hízok, akkor kezdett el feljönni rám tömeg amikor naponta megettem 150 g rizst, 200 g zaphelyhet, 200 g csokis zabfalatot és egy Snickerst...

2021. okt. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!