Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » PCOS és IR-es vagyok. 26 éves...

PCOS és IR-es vagyok. 26 éves anyuka vagyok 2 gyerkőccel. 2 hónapja kezdtem el életmódot váltani. 125 kg-ról indultam el. És eddig 12 kg-ot fogytam, de lehet nem jól csinálom?

Figyelt kérdés
Bele kattant az agyam a hogy sikerül, nem adom fel. Igyekszem változatosan étkezni. Rengeteg zöldséget eszem és husit. Azóta mióta el kezdtem egyszer meg is jött a menstruációm. Viszont őszintén bevallom nagyon elhanyagoltam magam. Évek óta tudom hogy mivan velem. Hogy ezek a bajaim vannak de le..artam. Szeretném azt tanítani a gyerekeimnek hogy nem szabad mindent félvállról venni és nem szabad azért amiért nehéz megrogyni. Hanem igenis kezelni kell a problémát és tovább kell menni. Tudni kell hogy én mindig túlsúllyal küszködtem már 14 évesen 90 kiló voltam. Most viszont úgy érzem hogy végre jó úton járok. Viszont nekem van egy sógornőm akit egy hete diagnosztizáltak ugyanezekkel a problémákkal. Ő is ugyanúgy túlsúlyos mint én de neki még gyermeke sajnos nem született. Mióta megtudta hogy mi a problémája azóta állandóan az internetet bújja. Azóta mióta úgymond kiokosította magát a témából állandóan cseszeget hogy rosszul csinálom , nem jó amit csinálok. Rossz ételeket eszek. Mert például a borsó és a kukorica, vagy a sertészsír nem összeegyeztethető a PCOS diétával. És amióta ezeket a dolgokat mondja azóta elvagyok bizonytalanodva hogy jól csinálom e. Átlagosan 1500 kalóriát viszek be egy nap. Ez bőven elég számomra jól lakok. Nem vagyok éhes tőle. Átlagban 60 gramm zsírt maximum 100 gramm szénhidrátot és 160,190 gramm fehérjét viszek be. Sokkal jobban érzem magam a bőrömben már szinte alig vannak pattanásaim nem fulladok hogyha elkezdek sétálni Nem kapkodok a levegőért és látom is változást. Lehet hogy eddig tévedésben lettem volna és nem jól csinálom? Őszintén bevallom tényleg elbizonytalanodtam ilyen téren. Lehetséges az hogy amiért például Párolt zöldségkeveréket fogyasztok mert azt is szoktam akkor azzal többet ártok mint használnék? Szeretném a testemet és az egészségemet is helyrehozni szeretnék még egy babát.
2021. okt. 22. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Keress rá a face-en dia duciforradalom csopijára, vannak fent ingyenes anyagjai IR -PCOS témában.
2021. okt. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Nem csinálsz semmit rosszul. A lelke a dolognak a szénhidrát kordában tartása, ezt meg változatosan zöldségekkel lehet, a zsíradék ízlés szerinti, kalóriában közel egyformák.
2021. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
2 hónap alatt fogytál 12 kg-ot és jobban érzed magad, tehát teljesen jól csinálod.
2021. okt. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Használd a Yazio alkalmazást! Sokat segít. Legalább 120ch be kellene vinned.
2022. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!