Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minden étkezés után ürítenem...

Minden étkezés után ürítenem kell és ezen kívül reggel miután felkelek, 10-20 perccel, meg néha lefekvés előtt spontán. Miért?

Figyelt kérdés

Ez egy visszatérő állapot. A kaják típusától független jelentkezik. Annyit vettem észre, hogy a tejtől görcsbe áll a hasam, morognak a beleim és híg hasmenés jön rám, úgyhogy azt kerülöm. Joghurt, sajt, túró, tejföl nem okoz ilyet, csak, ha nagy mennyiségben eszem őket.

Visszatérve a problémára: teljesen mindegy az is, mekkora adagot eszem, pl 10 szem mandula vagy egy bolti fánk is megindítja, ha nekiállok enni 2-3 szelet kenyeret megkenve valamivel, akkor 1-másfél után már mennem kell. Ebédelnem néha sikerül, de legtöbbször az is félbe marad és két részletben eszem meg (persze a 2. után is mosdóba menve)

Már arra is gondoltam, hogy ilyen "elromlott bulimiás" lehetek, mert félek a hízástól és nekem a szervezetem hátul lök ki mindent, de nem tudom....Meg azt is észreveszem, hogy néha olyan szaga van kicsit a székletnek, mint a kajának, amit ettem, csak büdösebb, néha elemeiben felismerhető mit ettem kb.

Azon is gondolkodom már, van-e értelme ennem egyáltalán, ha úgyis minden kijön, 165/60 kiló vagyok, 2-3 hete van velem ez, nagyon zavar, mert nem tudok együltőhelyemben nagyokat enni, ilyen csipegtős vagyok inkább, most meg, ha akarok se tudok együltőhelyemben enni. Ha tudom, hogy megyek valahová (mondjuk órára) mindig úgy kell beülnöm, hogy 1-2 órája nem ettem előtte, hogy biztos ne lehessen kellemetlen kirohanásom.

Ha nem eszem, általában ingerem sincs menni (tudom, mert a napom nagy részét éhesen töltöm), tuti a kaja okozza.



2021. okt. 28. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Laktóz érzékenység mindenképpen van a háttérben. Egyébként meg az ürítés ritmusa nyilvánvalóan alkalmazkodik a táplálék bevitel ritmusához. Az emésztőrendszer szerveinek mozgását a táplálkozás serkenti, tehát az étkezéseket követő ürítés normális, persze ezt a környezeti feltételek alkalmatlansága elnyomhatja.
2021. okt. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Uzsgyi a gasztroenterológiára, vizsgáltasd ki.

Itt olyan dolgok játszhatnak, mint irritábilis bél szindróma, Crohn-betegség - egyik sem játék.

2021. okt. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1, Ilyet én is találtam és egy ideig tök megnyugtatott, de amikor naponta 8* megyek el a 2 részben megevett főétkezések és a 4 kis fittyfenényi nasi miatt, akkor már tudok ideges lenni. Meg ugye iszom is napközben folyadékot evések között is, szóval nem csak úgy áll a gyomrom üresen, aztán zsupsz megy bele a kaja.

#2, Ezekbe kezeletlenül bele lehet halni? Meg mennyi idő/pénz kideríteni, ha valakinek ilyenje van? A szüleimnek már a tökük ki van velem, mert mindig kitalálom az utóbbi időben, hogy ezt vagy azt nem akarom enni, mert szerintem nem tesz jót nekem, majd 1év/pár hónap után megpróbálom visszavezetni az adott kaját. Pl a gluténnal voltam így, attól most semmi bajom nem volt, nem puffadtam tőle meg ilyenek.

Meg mondanak mindenre ilyet, hogy "idegi alapú", ha újragyászolok épp valakit és épp zh és beadandó időszak van, az lehet elég ahhoz, hogy egy ilyet generáljon?

2021. okt. 28. 10:11
 4/9 anonim válasza:
100%

Vannak erre tesztek, meg a tükrözés. Nem akarom az örddögöt a falra festeni, de tudok olyan esetet, ahol az intolerancia súlyosbodott és előrehaladott Chron-t diagnoztizáltak. Az meg azt jelenti, hogy mélyen gyulladt bélszakaszok, összenövések, aztán a bélszakaszok kivagdalása.

Szóval meg kell nézetni.

2021. okt. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ugyanezzel küzdök én is de már évek óta. A tejjel kezdődött nálam is. Egyszer csak azt vettem észre, hogy már nem tudom meginni a kávémat, mert közbe ki kell mennem. Most mentem el orvoshoz, mert nyár óta súlyosbodott (már nem csak a tejtől van hasmenésem hanem kb. mindentől), előtte még a tej és tejtermékek elhagyásával bírható volt a helyzet. Adott beutalót gasztroenterológiára, hasi ultrahangra. Meg vinnem kell mintát a laborba hogy megnézzék van-e benne baktérium. Valószínű, hogy neked is és nekem is béltükrözés lesz a vége.


Egyébként nekem már gyerekkoromban is szinte mindig félbe kellett hagynom a családi ebédeket mert ki kellett rohannom a WC-re.

2021. okt. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Az, hogy van inger, nem jelenti azt, hogy menni is kötelező. Ez eleve egy pszichés dolog, kaja után 10 perccel nem ér le még semmi. Úgyhogy tartsd vissza, aztán meglátod, hogy majd megritkul, ha nem figyelsz erre mindig evéskor.
2021. okt. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
Lehet laktóz-, de ugyanúgy rejtett gluténérzékenység is.
2021. okt. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Jó sokat szrsz! Menj orvoshoz max napi 2x szarik egy egeszseges ember!
2021. okt. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Ezt tudta a kérdező, ezért tette fel a kérdését.
2021. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!