Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha napi fehérjeszükségletem...

Ha napi fehérjeszükségletem közel 100%-át táplálékkiegészítőkből viszem be és nem jelentkezik semmilyen panasz, akkor az azt jelenti, hogy a szervezetem tolerálja? Nem lesz esetleg hosszútávon valamilyen egészségügyi vonzata?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy maximum a szükséglet 50%-át lehet bevinni tápkieg-ből, mert felléphetnek bizonyos tünetek (hasmenés, hányinger stb), mert az emésztőrendszer nem bírja valamiért. Semmilyen panaszom sincs, viszont van-e valamilyen hosszútávú következménye? Természetesen azért nem a 100%-át, de java részét kieg-ből viszem be.
2010. szept. 3. 13:31
 1/2 anonim válasza:
Jó kérdés. Hosszú távon senki sem ajánlaná, akkor sem, ha nem tapasztalsz rendellenességet az emésztőrendszereddel kapcsolatban. Próbáld inkább természetes úton bevinni a fehérjét (pl: csirke, tojás, tej, rizs, stb.). A maximális előírt mennyiséget ne haladd meg.
2010. szept. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a műanyag semmiből sem jó.

Pl. a sok vitamint is csak akkor egészséges, ha természetes formában (zöldség, gyümi) visszük be. Így túladagolni sem lehet. Ha tabi formájában kapkodjuk be, rosszul hasznosulnak, ráadásul a vivőanyagok tönkreteszik a májadat.

A fehérjét nem tudom, de szerintem ez kb. minden táplálékkiegészítőre igaz. A hatás sosem azonnali, csak évek múlva jelentkezik, akkor meg már késő.

2010. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!