Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha hajlamos vagyok a hízásra,...

Ha hajlamos vagyok a hízásra, akkor egész életemben gondjaim lesznek ezzel?

Figyelt kérdés
hajlamos vagyok elég könnyen a hizásra. azzal nincs gond rá is szánom magam a fogyozásra de ha utána abbahagyom a sportot vagy nem mozgok elget esetleg jönnek ilyen ünnepek mint a karácson akkor mindig felmennek a plusz kilok. mit tegyek??
2007. dec. 28. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
nekem is ez a problémám és nem lehet semmit tenni. az élet ilyen igazságtalan van aki megehet bármit és nem hízik én meg már a levegőtől is. és mozogni is utálok. én úgy oldottam meg hogy napi 1200 kalóriánál nem eszek többet egy nap, és ennyitől télleg nem hízom. csoki meg ilyesmi soha:((( viszont ezt még mindig sokkal jobban bírom mintha naponta kéne sportolnom
2007. dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Ideiglenesen meg lehet oldani,h nagyon odafigyelsz,h miből mennyit eszel,de pl,ha majd jön az első babád,úgy jársz mint én.10-12 kiló helyett 18-20.Sajnos ez alkati kérdés,és nem nagyon lesz más.Nem fogyózhatsz életed végéig.
2007. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Én is hajlamos vagyok a hízásra. Én úgy oldottam meg, hogy ilyennek fogadtam el magam. Szerencsére tündéri férjem van. íno meg volt honnan örökölnöm a hajlamot, ngymamim is, anyukám is kövér volt.


Az életre szóló fogyózáshoz annyit modnanék, hogy az evés egy orális örömforrás. Ha nagyon megvonopd magadtól, bizti szép karcsú maradsz. De mit ér az egész, ha életedben egyszer se ehetsz egy igazán jót???? 100 kiló felett, sőt 120-130 kiló felett is nő a nő.

2007. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindenkit elolvastam...es mindenkinek igaza van valahol...de megis, letezik arany kozeput?

En is a te cipellodben csampazok es jaj de nagyon rossz. Ugyan az en ferjecskem is szeret ahogy vagyok de nekem ez nem eleg....imadok enni es hat mitagadas miutan Nagyikam foszakacs volt, Apukam hivatasos labdarugo es rendkivul jo szakacs, a veremben a fozes es izek szenvedelye...

Amig gimnasztikaztam nem is volt gondom a kiloimmal....aztan szunet hopp, 15 kg es a tobbi....kulfold, folyamatos zsirmentes etkezes, napi 45 perc edzes onszantambol...egesz jo no lett belolem...aztan megint a lusta idoszak es kover vagyok - szerintem es a fotoim szerint is.

En azt mondom oda kell figyelni mit eszunk es mozogni kell, hiszen attol leszunk szepek es formasak. Hiaba veznasag ha tottyadt a test...

Megj. amikor un. kevesebb sulyu eletemet eltem sem voltam csont es bor. Mindig is volt popsi, cici meg vekony derek...

Ma kezdtem ujra a 90 napos dietat amit most 5 honapig fogok csinalni - kitartast kivanok magamnak!!! -

Szoval miutan en egy yoyo tipus vagyok tapasztalatbol irom, hogy mozgas es odafigyeles csodakra kepes.


Eredmenyes szep 2008-at kivanok!

2008. jan. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Hello! Nem kell elkeseredni. Van kiút! A lényeges, hogy ne hagyd a szervezetedet elsavasodni. Ez pedig nem a bevitt táplálék mennyiségétől függ. Kizárólag az összetétel számít, azaz az, hogy mit eszel.

Idézet egy hírlevélből, Lénárt Józseftől:

"Az emberi szervezet csak nagyon szűk körülmények között képes működni. Jól ismert például, hogy a hőmérsékleti tartomány 36,5-37,0 Celsius fok. Ha ettől akár egy fokkal eltér, akkor ott már komoly gondok lépnek fel.


Kevésbé ismert, de legalább olyan fontos a szervezetünk pH értéke. Minden vizes oldatnak megvan a rá jellemző pH értéke. (A testünk 60-70%-a víz) Semlegesnek mondják a 7,0 értékű pH-t, az alatta lévőt savasnak és a felette lévőt pedig lúgosnak. Minél kisebb a pH, annál erősebb a sav, tehát a 5,0 érték tízszer erősebb savra (elsavasodásra) utal, mint pl. a 6,0 érték. Az emberi test 7,35-7,45 pH tartományban működik jól.

(Mi is az a pH. - Power of Hidrogen - Egy kis kémia. A víz H2O. Ha sérül, keletkezik egy Hidrogén ion és egy HO. A pozitív töltésű Hidrogén ion elektronra "vadászik". Ez a sav, savasság. a pH, ezen Hidrogén ionok számát adja.)



Ahogy látjuk ez enyhén lúgos tartományban van. Ettől már a kis értékű eltérés is komoly következményekkel jár, akárcsak a hőmérsékletbeli változás, csak ez kevésbé ismert dolog. A sejtjeink lúgos kémhatáshoz vannak hozzászokva. Tudta-e, hogy a tenger vízének (ahol az elején a sejtek kolóniába verődtek) a pH-ja 8,0-8,5?


Az anyagcsere folyamán a testünk folyamatosan savakat termel: szénsav, ecetsav, húgysav, tejsav, citromsav stb. A vesénk által kiválasztott vizelet pH értéke 4,8-7,5 között mozog. Ha a savszint túl magas, akkor a testünk nem lesz képes a savak kiválasztására, és vagy kénytelen elraktározni őket a testszövetekben (zsírszövet - elhízás!) vagy pedig semlegesíti őket. Az utóbbit viszont csak úgy tudja végrehajtani, hogy az ehhez szükséges ásványi anyagokat (pl. kalcium) a különféle szervekből, csontokból, fogakból választja ki. Így ez csontritkuláshoz, fogszuvasodáshoz vezet.


Már rég leszoktunk az egészséges (legalább 80%-ban lúgos) ételek fogyasztásáról és a legtöbb ember teste el van savasodva. A szervezetünk igyekszik megtartani a működését és a savakat a kevésbé fontos területeken (zsírszövet, kötőszövet) raktározza. Amikor ezek a "hulladék raktárok" is megtelnek, jönnek a fontosabb szervek károsodásai. Tehát, ha megvizsgáljuk egy ember egészségügyi pályáját, akkor megállapíthatjuk, hogy a szívinfarktust vagy a rákot vagy az agyvérzést, mint a végállomást, megelőzte az elhízás, az izületi panasz, a reuma, a gyomorégés, a krónikus fáradtság, az ekcéma vagy bármely egyéb túlsavasodással járó tünet.

"

2008. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Azt monda nekem egy orvos hogy az a lényeg hogy bérmit ehetsz 6 óráig de minden evés közt legyen 5 óra szünet és közbe ne nassolj így azt eszel amit akarsz nem kell nagyon kicsit enni de figyeld hogy változatos és mértékell egyél. igy nem fogsz hízni és még fogyhatsz is
2008. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olyan 14-26 éves koromig az életem fogyókúra volt, de csak híztam. Aztán kiderült, hogy azért nem fogyok, mert beteg vagyok (PCOS, bővebben: www.pcos.hu). Szerintem orvossal (endokrinológus) nézesd meg magad, hogy nem-e ez a bajod, vagy valami más, pl. pajzsmirigy probléma.
2008. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Az itt leírtak MIND baromság! Nem az elsavasodás, nem betegség meg nem az UFOktól híztok el, hanem a szemét ételektől! (junk food) MINDEN ami feldolgozott az hízlal! pl cukor, liszt, felvágottak stb. Az egészséges ételektől NEM LEHET elhízni! Tehát nem a mennyiség, hanem a MINŐSÉG a fontos! Ha belegondoltok a természetben élő állatok közt NINCS elhízott, mivel nem esznek feldolgozott kajákat! Kizárólag húsok, halak, zöldségek, gyümölcsök, olajos magok, tojás stb. Minden ami nincs feldolgozva! Ezek nem hízlalnak.
2008. márc. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fogadd el magad annak amilyen vagy, így mások is elfognak fogadni.

Amúgy a nők 85%-a szenved ilyen problémával.

2010. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Arobi válasza:

Igen.egész életedben. De bizakodj ! Mert mindennek van ellenszere .

Az étkezésnél kell odafigyelés. Mert a sportot nem fogod egész életedben csinálni. Az evésnek "művészete"van ! A mérték a kulcs. Ne egyél sokat,bármilyen finom. Addig egyél,amikor már érzed,hogy nem vagy éhes,de még tudnál enni. Na ekkor hagyd abba ! Először nehéz eltalálni ezt a pontot,mert nem szoktad meg. Aztán olyan mint a sport,a gyakorlással már fejből fog menni ! Semmit nem adnak ingyen,egy kis idő kell hozzá . Aztán már meg is van oldva egy életre a gondod.


Ez pozitív ? Akkor sok sikert ! De tartsd be ! Ehetsz többször,akár ötször,hatszor,de így,és nem degeszre !


Egy sportedző : Bert

2015. febr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!