Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » És ha én nem akarok meggyógyul...

És ha én nem akarok meggyógyulni? Van így más is?

Figyelt kérdés
Fura, de férfiként, 40 évessen anorexiás vagyok. Kezdődött sima fogyókúrával, edzésekkel. Volt cél. 100 kg ból 70! A 172 cm magasságomhoz. Igen ám, de elég jól ment a fogyás, és a mindennapos edzések, főleg kardió. Kevés evészet ellenére is energikusan toltam le minden tréninget. Ez azóta sem változott, sőt durvábbak lettek a gyakorlatok, és jelenleg 60 kiló vagyok. Már nincs cél, és nem érdekel semmi, csak ne legyek kövér többé. Mindenki azt mondja, úgy nézek ki, mint egy rákbeteg 😀 Ennek ellenére nem érdekel, csak az, hogy ne hízzak vissza. Mérem a súlyom állandóan. Hozzászoktam a napi 1500 kcal hoz. Ha túlmegy fél évben max 1x akkor fáj a gyomrom, kegyetlenül érzem magam. Dupla edzéseket tolok. És amúgy is ha eszek, megyek edzeni! Belátom, hogy ez van, de nem érdekel, hogy konkrétan mások arról magyaráznak, hogy belehalok! És ha konkrétan azt akarom? Semmit sem tudnak, csak magyaráznak. Volt, vagy van így más is?

2021. nov. 6. 14:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz belehalni? Tudod, hogy problémad van, tudod, hogy súlyos következményei lehetnek és mégsem teszel ellene?


Tényleg érdekel, mert így mi sem tudunk semmit, max írhatjuk, hogy nem tesz jót, de azt te is tudod.

2021. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem akarsz meggyogyulni, akkor nem is fogsz, ennyire egyszeru a keplet.

A magassagodhoz ez a suly meg nem a korosan sovany kategoria, de tisztan latszik, hogy teszkepzavarod van es ez a problemas.

Pszichologushoz kene fordulni, ha valtoztatni akarsz. Ha nem, akkor nem, de nyilvanvaloan ha tovabb folytatodik a fogyas, akkor csunya vege lesz elobb-utobb. Ha ezt akarod, akkor ezt, sajnos mas nem fog tudni segiteni, ha te azt elutasitod.

2021. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
De honnan van energiád, ha se tartalékod már, se elégséges beviteled?
2021. nov. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azért, mert elegem van az életből. Teszek a pszichológusokra 😀 Nem tudom, honnan a frászból van energiám, csak azt tudom, hogy hajnal 4 kor már edzek. 😀 Aztán délután 2 kor! 😀 És ez megy egy éve folyamatosan! 😀 De legalább nem kövéren pusztulok meg! 😀 Most, hogy 60 vagyok, tolom tovább!
2021. nov. 6. 14:42
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy tök furcsa, mikor nagyon benne voltam az anorexiában, velem is ez volt, egy nap négy órát edzettem, kb. 1200 kcal-on... Visszanézve, nem tudom hogyan volt energiám. Bár és sosem voltam kövér, de mikor már kevesebb voltam mint 35 kiló, akkor már mindenki csontváznak csúfolt.


Amúgy azóta kb. 2800 kcal-t eszek, napi két edzés és nem híztam meg, 45 kg vagyok...(?)


Ennyi edzés mellett ha többet ennél se lennél kövér.

2021. nov. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tudom, és eszek mindent! Csak keveset. És mindig utánna edzek! :-D így a minden napi mérlegelésnél egy deka feleslegem sincs! Ellenben fogyok. :-D És komolyan, jó érzés. És amúgy is meg akarok halni, szóval, ha ebbe bele lehet, akkor nem bánom!
2021. nov. 6. 15:18
 7/16 anonim ***** válasza:
35%

Body dysmorphic disordered, vagyis elég komoly mentális testképzavarod van.

Keress egy szaktanácsadót/pszichológust, egyedül te tudsz magadon segíteni.

2021. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ki akar itt magán segíteni? :-D Én biztos nem. Nem értem, miért zavar ez mindenkit? Lefogytam, eddig az volt a bajuk, hogy kövér voltam. Hát, ennyi :-D majd kapnak meghívót a temetésemre! :-D
2021. nov. 6. 18:57
 9/16 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy troll vagy. Ha nem, akkor meg azt remélem, hogy nem férj és családapa.
2021. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok troll! Valóságban ez a nagy helyzet. Jövő nyárra elérem az 50 kilót, aztán ki tudja hogyan tovább. Egyedül élek, depressziós, ronda kinézetű ember vagyok, ezért nincs kedvem megöregedni így. Remélem, ebbe bele lehet halni... :-D ha már valamit jól csinálok, akkor legyen értelme. :-D
2021. nov. 6. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!