Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért látom magam mindig...

Miért látom magam mindig kövérnek? Hogy fogadjam el magam?

Figyelt kérdés

162 cm vagyok és kb. 46-47 kg. Pár éve nagyon odafigyelek arra, hogy mit eszek. Számolom a kalóriákat, stb. Volt egy időszak amikor nagyon sokat is edzettem. A menstruációm is kimaradt már több mint 2 éve. Októberben voltam nőgyógyásznál, Ő mondta, hogy fel vannak borulva a hormonjaim.

Anyáék mondják, hogy híznom kell, meg normálisan enni, de én meg nem szeretnék, mert egyébként szerintem normálisan eszem, sokszor bűntudatom is van, ha valami olyat ettem, aminek magas a kalóriatartalma. Vékony szeretnék lenni, mert csak úgy érzem jól magam a bőrömben. Sokszor hibáztattam magam, hogy kövér vagyok, sokat ettem, volt többször is hogy meg kellett tennem valamit, hogy lapos maradjon a hasam. Tudom hogy ez nem egészséges, nem vagyok büszke rá, de nem szeretnék meghízni… Az van a fejemben, hogy nálam vannak sokkal vékonyabbak is, akkor minek aggódni? Akik sokkal kevesebbet esznek, mégis jól vannak. Nekem miért nem lehet? Miért nem érezhetem magam szépnek és karcsúnak? Főleg hogy a gimiben is tök vékonyak a lányok, és egyszerűen ha rám jön 1-2 kg plusz már nagyon rosszul érzem magam mellettük, meg úgy ámblokk a testemben.

Még az étkezésemről annyit, hogy gyakran úgy eszek, hogy senki ne lássa, titokban, aztán meg bűntudatom van utána. Rossz szokás, abba akarom hagyni, de mire felfigyelek rá, már megtörtént… Mi a probléma velem?



2021. nov. 6. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

"ez nem egészséges," de nem szeretnék meghízni…"

Ez egy döntés..

És akkor mi is a kérdésed?

Már borult az egészséged, ha ez Neked nem figyelmeztetés, akkor nem tudom mi..

2021. nov. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
A probléma az, hogy szarokat eszel. Ha egészségesen és rendszeresen étkeznél, nem ugrálna fel 4-5 kiló. Az 1-2 meg értelmetlen, elmész reggel wc-re, meg délután amikor teleeszed-iszod magad, lehet ennyi különbség. Ha meg jól szeretnél kinézni, akkor enned kell, SOKAT és mellette edzeni. Lehet felugrana akár 5-6 kiló is ha kitartó vagy, de az izom lenne és nem a löttyedt zsír, ami miatt szarul néznek ki az emberek. Keress fel egy táplálkozási szakértőt, vagy ha nem megy akkor egy pszichológust először, én nem vagyok az, nem tudlak finoman rávezetni érzelmi síkon arra hogy értelmetlen a gondolkodásod, csak leírtam a tényeket.
2021. nov. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én hirtelen fogytam le 20 kilót, viszont a fejemben a saját testemről alkotott kép még sokáig a kövér csaj volt. Rendszeresen automatikusan a nagy ruhákat akasztottam le a boltban próbálni, hónapok kellettek, hogy tudatosuljon, hogy a kisebb méret kell. Vettem egy egészalakos tükröt, abban néztem magam napi többször is, hogy életemben először stílusosan öltözék, szokjam az új, sovány csajt. El kezdtem kondizni, nem brutálisan, csak hogy feszesebb legyek, a karom és a lábam egy év után csinos lett, a hasam is, egyedül a fenekem és a felső combom borzalmas, azt valamiért nagyon nehezen tudom átalakítási, de így határozottan jobb. A 162 centihez nem vészesen sovány a 47 kiló, de simán felmehetsz 52-ig. Engem anyu állandóan piszkál mióta lefogytam (170 centihez vagyok 58 kiló), mert ő az ő 75 kilós kis malackáját tartotta szépnek, viszont mindenki mástól pozitív visszajelzést kapok. Én felkerestem egy dietetikus (egy ismerősöm), ő segített kialakítani egy olyan étrendet, hogy ne szemetekkel tömjem magam. Engem pl. a krumpli hízlal brutálisan a gabonafélék mellett, ezt párolt zöldségekkel helyettesítettük. Azóta nincs olyan őrült édességhiányom sem. Ha nem vagy biztos magadban, kérdezd meg az orvosodat, mit javasol, milyen szakemberre van szükséged (nekem, miután tudatosítottam magamban az 58 kilóm és így érzem jól magam, elég volt a dietetikus, de pszichológus, pszichiáter is szóba jöhet, ha már minden gondolatod ekörül forog).
2021. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok az a lélek ápolós típus de mindig sír a szivem ha ilyet olvasok,hogy egy lány elba-ssza az egészsègèt egy elérhetelen álomkép kergetès miatt.

A tükörben sosem fogsz olyan alakot látni amilyet szeretnél én sem látok olyat,pedig teszek érte (mondjuk én nem koplalok).


Írtad hogy :többször is megkellett tenned valamit hogy lapos maradjon a hasad...vagyis hánytatod magad?


Azzal csak a fogaidat b@szodszét.

Tudom a hugom is csinálta,szép volt a mosolya,ja nem undoritó volt.


A vékonyság önmagában,csak jól mutat de semmi több. Azt hiszed,hogy ez a tuti de nem.


Amikor megismer egy srác és átölel de azt èrzi,hogy mindjárt ripityára töröm ezt a csajt ,megmarkolná a feneked de nincs mit markolni és zongorázhatna a bordáidon akkor inkább lép 2öt hátra. Tudom ilyen csajom is vot...nem nem igazán tudtam vele mit kezdeni,mondjuk ő még menstruált. A sexet nem kivánta soha, sehová nem lehett vele menni, mert mindig fáradt, erőtlen volt. Soha semmi ünneplős étterem . Egyszer elcipeltem egy bulira,reggel mentünk haza. Én megéhztem és ettem egy hambit. Ő a kajálda előtt várt nehogy megkívánjon valamit. Aztán 1órán keresztül nyavalygott mire vettem neki egy sültbutit,amit úgy evetmeg mint aki addig még nem evett. De így is korgo gyomorral feküdtle.


Az ,hogy felismered/beismered hogy baj van veled az első lépés. De innen sajna még sok hosszú lépés van a gyogyulás felé.

Egy táplálkozási szakértő sokat tud segiteni.

1-2 kiló nem látszik meg az emberen. És ha nem xarokat eszel akkor a többtől nem dagadt leszel ,hanem formás. Nagy különbség!

2021. nov. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1# Teljesen igaz, elgondolkodtatott…

2# Megfogadom.

3# Igazából viszonylag egészségesen étkezem, itthon szerencsére úgy főz legtöbbször anyum, szóval ezzel nincs baj. Csak a zugevésemről kéne leszoknom. Úgy menne talán, ha beszélnék róla, de szégyellem. Gondolkodtam, hogy szakemberhez kellene fordulnom, de próbálok egyedül túlesni rajta, akaraterővel, és elfogadni a kinézetemet. Növelnem kell az önbizalmam és magabiztosan cselekedni.

(még a legvégén)

4# Igen, csináltam. De utána olvastam, szétszedi a fogam, a nyelőcsövem, és ez nem éri meg. Csak annyival megkönnyebbült voltam. De tudom, hogy van egy jobb mód, egyszerűen csak kevesebbet kell enni, vagy csak azt, ami tényleg szükséges.

Azt hittem a fiúknak jobban tetszik, ha egy lány vékonyka. De a válaszok alapján arra jutottam, hogy az lenne a megoldás, ha elkezdenék edzeni, és dolgozni magamon.

Megjönne az önbizalmam, lenne erőm, és nőies alakom. Mellette lehetek ugyanúgy vékony, ha odafigyelek magamra. Csak eltökéltnek kell lennem, és rendesen hozzávágni!

3# még: Esetleg edzéshez tanács, hogy hogyan kezdjem el, miket, vagy egyéb tapasztalatok, tanácsok?


Mégegyszer köszönöm:)

2021. nov. 9. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!