Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kávéban lévő koffein mennyi...

A kávéban lévő koffein mennyi idő után hat a szervezetre?

Figyelt kérdés

Nem akarják elhinni, hogy nálam a délutáni kávé(5-körül) éjjel hat, akkor nem tudok aludni.Ha reggel iszom, az dél körül kezd hatni, akkor kezdek felpezsdülni.


Vagy csak az én szervezetem ilyen fura?


2008. dec. 12. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Alapesetben a koffein gyorsan, 15-45 perc alatt felszívódik, azonban ha melette más gyógyszert is szedsz, akkor ez nagymértékben befolyásolhatja a hatást. Pl a fogamzásgátló jelentősen megnöveli a koffein hatásának idejét.
2008. dec. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmilyen gyógyszert nem szedek
2008. dec. 13. 01:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudok aludni, ha este hat körül kávét iszom. Szerintem alkat kérdése.
2008. dec. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 yuda ***** válasza:
84%
Abban gyakorlom magam,hogy időnként próbát teszek és leszokom a kávéról,mert nem akarok függő lenni és azt figyeltem meg,hogy amikor jó ideje nem kávézom,akkor kb. 10 perc múlva már élénkítő hatást érzek és kb. 3 órán át tart-míg amikor kávézom rendszeresen,akkor sokszor semmi hatás-azzal magyarázom,hogy hozzá szokik a szervezet.
2008. dec. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
62%

A koffein átlagos felezési ideje a testben 4 óra (a becslések 2-10 óra között változnak).


Én ha délelőtt iszok kávét, akkor nehezen tudok este elaludni és egész nap rosszul érzem magam, ezért nem is iszok soha kávét. Úgy látszik nem mindenkire egyformán hat a koffein :) Az viszont érdekes, hogy az energiaitallal más a helyzet. Nem tudom abban mennyi koffein van, de ha kb. annyi, mint a kávéban, akkor elképzelhető, hogy nem a koffein része hat ránk így, hanem a kávé többi alkotóeleme közül valami.

2012. ápr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!