Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A puffadas miért alakul ki...

A puffadas miért alakul ki idősebb korban? Mást eszünk mint fiatalabb korban, vagy a belek megereszkednek, így jobban elbujik benne a gáz? Vagy miért?

Figyelt kérdés

2021. nov. 21. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A puffadást okozhatja sok dolog, ha puffasztó ételt eszel, de jellemzõ amikor petefészekkel is gond van.

A tejtermékek is puffasztanak.

2021. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De fiatalabb korban ugyan úgy ettem ezeket és akkor nem puffasztottak.
2021. nov. 21. 11:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Idősebb korra az emberek többségének sokat romlik az emésztése, amit fiatal korában bírt, azt idősebben már nem. Természetes öregedési folyamat.
2021. nov. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt megváltozik a bélflórád. Már nem ugyanaz a négy-öt-ezer baci és gomba tanyázik a beleidben, mint fiatal korodban. A sokféleség lecsökken, lehet csak háromezer, vagy kétezer faj él már csak benned. Emiatt aztán előtérbe kerülhetnek olyanok is, akik több gázt termelnek.

Így vagyok vele én magam is.

Másrészt amikor legénykoromban bevágtam egy nagy tál hagymás-rántottát reggelire, és kimentem megkapálni a szőlőt, kit érdekelt, hogy délig minden ötödik lehajláskor fingottam egyet?!?

Most viszont őszöreg mamókámmal a tévé előtt ücsörögve már nem segítem a mozgás-szegény életmódommal a belek perisztaltikáját és a gázok távozását. Felpuffadok. És kettesben a tévé előtt üldögélve valóban kellemetlen a másik orra alá dörrenteni :-)

2021. nov. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!