Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akit evészavarral kezelt...

CsakAKommenteketJöttemOlvasni kérdése:

Akit evészavarral kezelt orvos vagy feküdt kórházban, annak volt valami fix kalóriamennyiség, amit a kezelés alatt fogyasztania kellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok, evészavarból gyógyulok és nagyon sokat eszem(nem purgálok)

Próbálok egészséges és tápláló ételeket fogyasztani, hogy legalább pattanásaim/durva kajakómám ne legyenek, de megijeszt a mennyiség. Rizs, kenyér, olajos magok, mogyivaj, étcsoki, zöldség-gyümölcs, péksütik. Általában ezeket eszem. Kb 2500-4000 kcal között (aktivitásfüggő)

Érdekel, hogy kórházi körülmények között ez hogy működik. Egészséges és jól táplált akarok lenni, nem pedig levert és kajakómás/hajhullásos/hasfájós stb

Nekem már mindegy, ha kicsit nagyobb leszek, csak a hajam/bőröm szép legyen és legyen nagyon sok energiám.

(Vega vagyok sok vegán napot tartok)

Nagyon durva az a 4000 kcal?



2021. nov. 24. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dietetikus adta az étrendedet?

Hány kg/cm vagy? Hány kg-ra kell hízzál?

Kcal-ra ez nem egy nagyon magas étrend.

2021. nov. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most épp 46,2/175, de voltam már 40kilós is. Szóval eléggé "pehelysúly"

Dietetikussal beszéltem kb1éve, azt mondta, egyek sokat, változatosan és minél több kcal-t xd

Áprilisban indult meg a gyarapodás pár dekákkal, nyáron felszedtem 3 kilót, ősszel még kettőt. Most stagnáltam betegség (covid)miatt, de most már jól vagyok, csak a fáradtság maradt meg. Sokat alszom/pihenek, és kis méreteim vannak, ezért gondoltam soknak a kajamennyiséget xd

2021. nov. 24. 08:51
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Ezek szerint még mindig túl kevés, hiszen alig híztál valamit
2021. nov. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Áprilisban indult meg a gyarapodás pár dekákkal, nyáron felszedtem 3 kilót, ősszel még kettőt - akkor nem vagy sehol és messze nem eszel eleget. Quasi recovery - nézz utána, mert évekig el lehet benne szenvedni.


Heti fél-egy kg az ajánlás.


Én februárban kezdtem 35 kilóval, és május elejére már 45-46 voltam.

Harmadik héttől minimum 3000 kcal-on, de extrém éhségben a 6-8000 is megvolt.


Olyan június körülre beállt a súlyom 53-55 közé és azóta sem változik. Kevesebbet eszem, mert nem kell a szervezetemnek annyi, olyan 1800-2000 körül, de én már egészséges és gyógyult vagyok.

2021. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nekem nem volt étrendem, amikor bennt feküdtem, de amit adtak, azt meg kellett enni (reggeli szendvics, leves, főétel, szendvics megint,napi 2-3 Nutridrink tápszer).


Természetesen emellett még volt 3 étkezésem kb.


Ha a ,,kajakómát" el szeretnéd kerülni, akkor figyelj arra, hogy az étkezéseid legyenek tápanyagdúsak (rost,vitamin, szénhidrát, ZSÍR (ez nagyon fontos, ha vashiányod van és nincs menzeszed, mert a hormonok működéséhez kell), fehérje).

Ha éhes vagy egyél, ne ,,várd ki" az ,,ebédidőt" stb.


Dietetikusnál egyszer voltam, semmi konkrétat nem mondott,nem is segített.


Egyáltalán nem sok a kcal, én is kb. így csináltam, de nem edzettem semmit a célsúlyig.

2021. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!