Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia,bulimia?

Anorexia,bulimia?

Figyelt kérdés

Sziasztok azt szeretném kérdezni ezekben a betegségekben szenvedek anorexia nem látványos csak onnan tudom hogy már az evés gondolatától is a szorongás fog el régebben ezt hánytatással orvosoltam de ez nem megoldás de az evéssel és saját testemmel nagyon hadilábon állok.

Magán úton pszichológushoz/pszichiáterhez időpontot kapni lehetetlen!

Kaptam olyan tanácsot is hogy beszéljek a háziorvossal és kérjek beutalót úgy hamarabb bekerülök de ő "szépen" elhajtott.

A súlyom és kinézetem nem válságos de egyre kevesebbet eszem és ha már ennem kell a gondolatól is viszolygok és nem tudom mit tudnák tenni.

Esetleg valakinek valami ötlete?!



2021. nov. 25. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Egyszer már kiírtad a kérdést és leírtuk neked, hogy csak szakember tud segíteni. Nincsenek otthoni "praktikák".

Nem lehetetlen időpontot kapni magán pszichológushoz. Ne keress kifogásokat... Nem próbálkozol eleget.

2021. nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Többeket is felhívtam hogy kérjek időpontot és a legtöbb max január végére tud adni vagy fel sem vették volt akit 4x hívtam 1 volt aki vissza hívott de ő is tele van.
2021. nov. 25. 18:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérj időpontot, amikorra tudnak adni, addig próbáld meg a nem magán pszichológusokat, amíg várni kell. Adtam pár ötletet az előző kérdésednél, hol kérhetsz segítséget.

SOS segítséget átmenetileg kérhetsz lelkisegély telefonon, az éjjel-nappal hívható.

Kereshetsz önsegítő csoportokat.

2021. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pszichológus és a pszichiáter nem pont ugyanaz.

A pszichiáter mentális betegekkel foglalkozik, a pszichológus viszont csak meghallgatja a rinyádat, próbálja harmóniába hozni átmenetileg a kis lelkedet, de ha hozzá mész valószínűleg elküld pszichiáterhez, mert gyógyításra nincs kiképezve.Tapasztalat.

Mivel az anorexia egy mentális betegség, menj el pszichiáterhez! Ha nagyon fontos neked, hogy meggyógyulj van magánpszichiáter is, drága de legalább nem vesz félvállon.

A két betegségben egyszerre nem tudsz szenvedni, hacsak nem vagy EDNOS-os vagy anroexiás önhánytató hajlammal "túlevés" esetén. Az is már egy lépcsőfok, hogy felismerted, problémás dolgok folynak.

2021. nov. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4# Ne keverd a dolgot... A klinikai szakpszichológus és a pszichoterapeuta egészségügyi képzettség. Diagnosztizálhatnak és kezelhetnek mentális betegeket pszichoterápiával. Az étkezési zavarok kezelése is az ő kompetenciájukba tartozik, mivel itt a gondolkodásmódot és a hibás viselkedésmintákat kell remdbe rakni. Erre pedig semelyik gyógyszer nem képes... A pszichiáter nem tud mihez kezdeni egy étkezési zavarossal.
2021. nov. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5

Akkor biztosan azért rohadtam a pszichiátrián 15-ös BMI-vel 12 évesen, mert félreértés történt..

2021. nov. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

6# Attól még téves információkat állítasz.

Gyerekeket súlyos anorexiával egyből a pszichiátriára küldik... Ott lehet, hogy kaptál gyógyszereket, figyelték a súlyodat, kivizsgáltak és beszélgetett veled pszichológus. Szerintem meg sem tudtad különböztetni, hogy most "sima" pszichológus, vagy klinikai szakpszichológus foglalkozott veled.


A kérdezőnek nincsen súlyos étkezési zavara. Már nem hánytatja magát, és bevallotta, hogy a gondolataival van a probléma. Felesleges a pszichiáter, nem tud vele mit csinálni. Minek tömné gyógyszerekkel? Klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta kezele az étkezési zavaros betegeket. Kérdező, az említett szakemberek közül többen erre specializálódtak.

2021. nov. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!