Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztensként néha...

Inzulinrezisztensként néha csalhatok?

Figyelt kérdés
Inzulinrezisztenciát állapítottak meg nálam nem olyan régen, az orvos által ajánlott "diétát" betartom, azonban néha úgy megennék pl. egy pizzát vagy bármi amúgy egyébként a "tiltólistán" szerepel. Illetve, mennyire kell kiiktatni a fehérlisztet az étrendből?

2021. dec. 5. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd be, mert vissza lehet fordítani. Ha baszakodsz akkor cukorbeteg leszel.
2021. dec. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Tudsz sütni magadnak egészséges pizzatésztát és paradicsomszószt is, ha nagyon megkívánod.

Nekem a kedvencem összeturmixolt konzerv szójabab, tojás és száraz élesztő kombinációjából áll.

10-15 perc sütés után (mert ennyi idő, amíg megszilárdul a massza) jöhet rá a paradicsom és a feltét.

Én IR-esként szinte egyáltalán nem fogyasztok semmilyen gabonát. Tényleg csak félévente egyszer fordul elő. Nekem így a legjobb.

2021. dec. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok IR-s, de kiiktattam a gabonaféléket és a lisztet is, mert sajnos valamiért nagyon puffaszt. Egy barátnőm inzulinrezisztens, de amióta tartja a diétát, azóta fogyott és olyan szép lett a bőre. Jobb betartani, minél később lesz valaki cukorbeteg, annál jobb. Annak sajnos súlyos szövődményei lehetnek, én jártam régen szociális otthonban élőknek önként bevásárolni és volt ott egy vak néni, aki a cukorbetegség miatt lett vak. Szóval akkor inkább nem ennék soha ha ilyesmi fenyegetnek, csak lássak inkább.
2021. dec. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is inzulinrezisztens vagyok. Ha rendesen tartod a diétát, akkor egy ilyen diétahibától nagyon rosszul lehetsz. A fehérliszt nagyon gyorsan megdobja az inzulin szintedet, ami után leesik a vércukrod. Az a baj, ha eszel egyszer-egyszer ilyet és mondjuk nem vagy rosszul, akkor egyre többször fogsz "rosszat" enni és így oda a diéta, aminek a következménye a cukorbetegség és annak minden szövődménye. Ez a diéta viszont teljesen élhető, majdnem mindent meg tudsz csinálni otthon diétásan, legyen az pizza, hamburger, bármilyen süti, nyilván ezek is mértékkel.
2021. dec. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy-egy olyan alkalom után, amikor becsúszik tiltott étel is (NAGYON RITKÁN van ilyen), akkor 1-3 napra szinte teljesen le is áll az anyagcserém.

6 éve élek ezen a diétán, a cukros csokiktól és a krumplitól, gabonától konkrétan ég a szám, utána pedig nagyon sokáig furcsa “maró”, savas ízt érzek.

Utána még éhesebb leszel tőlük, mint evés előtt, mert nem tudja a sejtjeidbe juttatni a tápanyagot, így ahelyett, hogy megemésztődne és a megfelelő helyre jutna, testzsír formájában elraktározódik.

Jobb egyáltalán nem enni ilyeneket, ha ezzel küzdesz te is.

2021. dec. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Nekem is van IR. Én tartom a dietat, mellette meg tejfeherje és tojaserzekenysegem is van, úgyhogy igazi kihívás az egész, de megéri hidd el!

Viszont én azért heti 1x szoktam csalni, mármint nem 1 napot, hanem 1 kaját megengedek magamnak, ami annyira mégsem szemet kaja, de nem is IR kompatibilis, amit éppen megkivanok :) szerintem ennyitől nem lesz gond, illetve nem is volt eddig, de tényleg ennél többet nem igen lehet csalni

2021. dec. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!