Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mások családjában is volt...

Mások családjában is volt nagymértékű hízás ebben a koronás időszakban? Ti hogy álltok hozzá?

Figyelt kérdés

Kint élek és dolgozom Németországban pár éve. És sajnos úgy adódott hogy kb másfél éve most először tudtam hazajönni.

Elég nagy meglepetés volt látni hogy Apám és Öcsém mennyire elhíztak. Apám mindig legalább átlagos alkatú volt, úgyhogy nem értem hogyan engedhette magát 123 kilósra hízni.De azt se tudom Öcsémbe mi ütött. Mindig szikár gyerek volt, most pedig 115 kg. Eléggé elkanászodtak, én pedig nem tudom hova tenni ezt az új állapotot.csak bosszankodva figyelem a mértéktelen karácsonyi zabálást.



2021. dec. 26. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon szomorúnak tartom, hogy egyesek ennyire gyorsan szét tudnak csúszni. Komoly pszichés háttere lehet annak ha valaki ilyen mértékben meghízik. Teljesen normális hogy ebben a stresszes időszakban sokan úgy reagáltak h többet ettek. Én is felszedtem kb 10 kilót. Inkább az az érdekes hogy a feleslegük így növekedjen. Illetve az érdekelne hogy édesanyád miért nézte ezt végig tétlenül.
2021. dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az az érdekes h hagyták h a feleslegük csak gyűljön és nem álltak meg.

Ezt akartam írni.

1es

2021. dec. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Kérdezd meg őket, biztos ráfogják a genetikára...
2021. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Anyukám mindig is nagyon megengedő ember volt. Kicsit talán túlságosan is sajnos. Akaratlanul is bátorítja őket, mert folyamatosan pakolja eléjük a zserbót bejglit most is. Tegnap egész éjjel hallgathattam Öcsém panaszkodását hogy tele van. Kb én érzem magam különcnek h nem zabálom rosszullétig magam.
2021. dec. 26. 22:26
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem is feljött egy tizes :(
2021. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én Apum is sokat hízott sajnos. Kb 25 kilót. Nagyon belekényelmesedett az otthoni munkába. Plusz a nasikra is rákapott. Próbáljuk ösztönözni hogy kezdjen el újra futni, vagy valami, de elhessegeti a dolgot. Azért próbálkozni kell.
2021. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
De miért van otthon annyi kaja?
2021. dec. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez már konkrétan pótcselekvés.

Akinek az össz mozgásat eddig az jelentette, hogy elmegy munkába és sétálgat a városban természetes, hogy felcsusszan 10-15 kilo.

De 123 kg már inkább arról szól, hogy szétcsúsztak fejben és állandóan kajához nyúlnak valamit helyettesíteni.


Erről el kell beszélgetni és életmódot kell váltani.

2021. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd nálunk is ez megy. Most karácsonykor került szoba, hogy tavaly óta ki mennyit hízott.

Van aki 20 kgt is…

2021. dec. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Egy beszélgetést megér a dolog, de semmi olyan nem jut eszembe, ami ilyen lelki problémát okozhatott volna náluk.nem látom rajtuk hogy valami gyötörné őket.

Smúgy én sem lennék ennyire megrökönyödve ha csak 15-20 kilóról volna szó, bár szerintem az is már kicsit sok.

De Apám például 80 kg környékén volt 2019ben Öcsém is valahol a körül, talán kicsivel alatta.

2021. dec. 28. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!