Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Puffadás - sörhas?

Puffadás - sörhas?

Figyelt kérdés

43 éves hímnemű homo sapiens vagyok. Egész eddigi életemben vékony testalkatú voltam, de az utóbbi kb. 1-1,5 évben látványosan elkezdtem kilókat felszedni. Nem extrém mértékben, de 164cm 67kg után pár hónappal ráálltam a mérlegre és 73kg-t mutatott, akkor kicsit meglepődtem. Sajnos nem arányosan "híztam", és nem is hájas lettem, hanem sörhasam lett, puffadt és kemény. Alkoholt keveset iszok, 1 legfeljebb 2 sör, vagy 2-3 deci bor, de nem minden nap. Szénsavas üdítők nagyon ritkán, szóda időnként. Dohányzás egyáltalán nem, kávé viszonylag sok, meg naponta 2,5dl energiaital. De nem hinném, hogy itt lehet a gond.

Gyakori diszkomfort-érzet, szellentéskor érzem, hogy ereszt le a hasam, szűnik meg a puffadás, nyilván a folyamatos gázképződés feszíti folyamatosan.

Táplálkozásom ... hát az nem tudom milyen. Talán a hús kicsit sok. A zöldség meg kevés. Kenyeret jellemzően rozsos vagy rozskenyeret eszek. Meg édes péksütemények viszonylag gyakran.

Energiám sajnos nagyon kevés, gyakran vagyok fáradt és aluszékony, életkedvem minimális.

Nem tudom, min kéne változtatni. Főleg a fokozott gázképződést megszüntetni. De hogyan?



2021. dec. 31. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Probiotikum kell neked.
2021. dec. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt az energiaitalt minek iszod?

Annak csak a neve energia, egy nagy szar valami az.

2022. jan. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Probiotikumot szedjél.

És mozogj sokat.

2022. jan. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ebben a korban az anyagcsere lassulásával már természetes hogy elkezd kicsit hízni az ember. Örülj hogy a te tested eddig bírta. Én 40 voltam mikor észrevettem hogy megindult a mérleg nyelve aztán 42 éves koromra már 20 kiló jött fel rám. Akkor tenni akartam ellene szigorú diéta és kemény edzés de nem használt. Úgyhogy elengedtem. Persze próbálok egészségesen enni és mozogni is, de elfogadtam hogy a súlyomat nem tudom tartani csak sanyargatással.
2022. jan. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Számold a bevitt kalóriákat. Ebben a korban már, ha nem sportolsz, elég naponta 1400-1500 kalória is. Ennyit akkor is beviszel, ha csak csipegeted az ételt.
2022. jan. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó, 1500 kcalt ajánlasz egy 49 éves férfinek? Az gyönyörű, én nőként éhen halok annyival, pedig nem sportolok.


Kérdező: gasztroenterológushoz kérj beutalót, mert lehet akármilyen érzékenységed, amitől puffadsz.

2022. jan. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem tipikusan a glutén okozott fáradtságot, energiátlanságot, nulla életkedvet, puffadást - eleinte.


Aztán már a puffadásból görcsös fájdalom lett, vérszegénység, nulla felszívódás a gyulladt belek miatt.


Amióta diétázok energia 100%, a súlyom normalizálódott, normálisak az értékeim, vidám vagyok.

2022. jan. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!