Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reggel nem tudok enni semmit...

Reggel nem tudok enni semmit van valami betegségem?

Figyelt kérdés

Lehet anorexia tudom nagyon nehéz akiknek van és nem is akarok semmi rosszat mondani hogy nekem milyen jó meg meg sajnálom a helyzetüket, de reggel semmit nem tudok enni és már az étel gondolatától hányingerem van de nagyon és szinte undorodom tőle komolyan. Meg akkor sem tudok enni ha korog a hasam vagy ha a legfinomabb étel van előttem nem tudok egy falatot sem. Nap közben viszont viszonylag rendesen tudok enni és ezért sem valószínű hogy anorexia.

165cm magas 50 kiló vagyok tehát nem vagyok sovány szerintem



2022. jan. 1. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
vannak, akik nem tudnak reggelizni. ehhez is hozzá lehet szoktatni magad, én is ilyen voltam. egészen addig, amíg nem kellett 5kor kelnem, onnantól viszont ha nem ettem, fél9ig már nagyon nagyon éhes voltam (és előbb nem volt lehetőségem enni). ha 6kor keltem, nem volt gond ezzel. eleinte 1-1 falatot tudtam csak enni, de szoktatni kellett magamat, hogy hétvégén is eszek egy egy kicsit. ami még segített, hogy este, lefekvés előtt főleg, nem ettem, így volt időm megéhezni is
2022. jan. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem tudok reggelizni mindennap.
2022. jan. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Én sem leszek éhes kb. 10 óráig, és bármilyen csábító étel van előttem, nem tudom megenni. (Később bármikor és bármennyit)
2022. jan. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A BMI szerint éppen már a sovány kategória határán vagy.

Attól függ, hogy akarsz-e fogyni, esetleg félsz a hízástól, ez esetben lehet anorexia nervosa. Ha meg vagy elégedve az alakoddal, és csak reggel érzel averziót az ételekkel szemben, akkor olyan típus lehetsz, aki nem bír reggelizni. Stressz is okozhat ilyet.

2022. jan. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De, sovány vagy.


De ha nem félsz, hogy hízol, akkor nem vagy ed-s.


Reggel én sem bírok enni... illetve sokáig nem bírtam, de mióta végre meggyógyultam egy komoly szinte halállal végződő étkezési zavarba, azóta nem skippelek semmilyen étkezést, mert az is így kezdődött.


Eleinte csak ezt hagyom el, aztán már azt is, stb...

2022. jan. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*ból
2022. jan. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!