Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni a táplálkozásom?

Figyelt kérdés

Sok olyan dolgot eszek amit nagyon nem kéne. 2éve fogytam tiz kilót, mert eldobtam minden olyat ami szemét. Nem ettem péksütit, tejtermékeket, csokikat, nasikat.

De akarhanyszor próbálom újra mostanaban sose sikerül.

Minden reggelire egy csomo kalácsot eszek, napközben sok nasit, este a töltött csokis müzlit, elég nagy adagot, sok plusz cukorral.

Egyszerűen annyira kívánom, hogy nem bírom megállni, de tudom, hogy rossz.

A munkahelyemen sok a tükör, és már undorodom magamtól, és már csak bő pólókat hordok.

Tény hogy formám sincs, de előbb a kajálást szeretném rendbe tenni, mert undorító amiket naponta eszek, de nem tudok leállni.

Ti, hogy csináltátok?

22l



2022. jan. 16. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Meg kell tölteni a gyomrod, hogy elmenjen az étvágyad. Amikor éhes vagy, akkor egyél zöldségeket. Én csicsókát rágok vagy egyél halat, tojást hagymával.
2022. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Te veszed ezeket magadnak? Egyedül élsz? Ebben az esetben ne vegyél magadnak ilyen ételeket, vegyél helyettük egészségesebbeket. Ami otthon van készleten, azokat még megeszed/felhasználod, aztán ahogy kifogynak, folyamatosan jobbakra cseréled őket. Vagy ha nagyon elszánt vagy, egyszerre lecserélsz mindent és ami nem kell, odaadod valakinek.

Ha nem megy ilyen drasztikusan (pl. mert más is vesz otthonra ételeket, és elcsábulsz), akkor csináld fokozatosan. Legyen otthon mindig egészségesebb alternatíva. Ha édességre vágysz, egyél először gyümölcsöket, vagy készíts egészségesebb, cukormentes nasikat, sós ételekhez egyél meg egy nagy adag zöldséget (főzve is jó). Határozz meg egy mértéket, mennyit engedsz meg magadnak a cukros ételekből, és mennyit eszel az egészségesebbekből (javaslom, hogy ha éhes vagy, utóbbival kezdd, lakj jól velük, aztán ha még kívánod az előbbieket, egyél belőlük egy kis adagot). Vannak, akiknek az válik be, hogy csak hetente egyszer esznek egészségtelen ételeket.

Nekem a drasztikus módszer vált be, mert ha elkezdtem pl. cukros sütiket, tejcsokit enni, nem bírtam abbahagyni, amíg volt még belőlük. Nekem az volt a fő motivációm, hogy gyakran fájt a hasam, puffadtam, kajakómám volt evés után. Az étrendváltoztatás után nem volt ilyen gondom, így elég volt csak arra gondolnom, milyen volt előtte, és le tudtam magam beszélni a számomra nem megfelelő ételekről. A fogyás csak egy bónusz volt a jobb közérzet, magasabb energiaszint mellé.

Javaslom még, hogy számold a makrókat, és egyél elég fehérjét és rostot (zöldség-gyümölcs), hogy hosszabb ideig érezd magad jóllakottnak, így kevésbé fogsz elcsábulni. Ne koplalj. Ne menj éhesen bevásárolni, írj magadnak listát, miket akarsz venni és tartsd magad hozzá.

Ha jól táplálkozol, több energiád és kedved lesz mozogni is. A testmozgás pedig javítja a közérzetedet, és sok más pozitívummal jár. Ha elkezded látni az eredményeket (nem feltétlenül a súlycsökkenést, hanem a jobb formát, domborodó izmokat), az további motivációt tud adni a folytatáshoz.

2022. jan. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Váltsd le az édességet egészséges édességre.

A dia-wellnessnek van egy édesítője:

[link]


Az íze tökéletesen megegyezik a cukoréval, nincs mellékíze.


Csinálj tejberizst basmati rizsből, ami lassan felszívódó ch és meglehetősen telít.

Ízesítsd fahéjjal.


Ez kezdeti lép3snek megfelel.

Ki tudod iktatni a fínomított cukrot.

2022. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!