Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IR diéta 1500-nál kevesebb...

IR diéta 1500-nál kevesebb kalóriával?

Figyelt kérdés

Ősszel állapítottak meg nálam hiperinzulinémiát, az endokrinológus és a dietetikus 160 gr szénhidrát diétát javasolt. Ez rendben is lenne, csakhogy kb az összes étrend, amit kaptam, bárhogy variálok, 1500-1600 kcal egy napra, ami nekem rengeteg, hízok tőle, és nem akarok.

Alacsony, vékony alkat vagyok, ülőmunkát végzek. 156 cm és 48 kg voltam, mikor ezt az egészet elkezdtem, ami nekem amúgy teljesen tökéletes volt. Mióta próbálok eszerint enni, már 2 kg feljött rám, és nagyon utálom, a hasam látványosan nagyobb. És ez még csak pár hét volt!

Jeleztem a dietetikusnak, csak azt szajkózza, hogy ne foglalkozzak vele, még 55 kg-mal is normál lesz a BMI-m. Csakhogy ez engem nem érdekel, azért a látványra is adnék valamelyest, ami így nem az igazi. Kétszer szültem, utána voltam 53 kg körül pár hónapig, finoman szólva sem állt jól.

Nem arról van szó, hogy nem érdekel az egészségem, de tényleg muszáj, hogy ez azzal járjon, hogy dagadt leszek? Nem hiszem el, hogy az jó a szervezetemnek, ha zsírpárnákat pakolok magamra az egészséges táplálkozás jegyében. Kalkulátor szerint kb 1300 kalória lenne a napi szükségletem, komolyan nem lehet ennyivel IR diétázni?

Egyébként heti 3x mozgok is, de így is hízok ezen az étrenden :(


2022. jan. 21. 11:41
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!