Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Írnátok kérlek véleményt a...

Írnátok kérlek véleményt a táplálkozásomról? Csak őszintén! Nagy segítség lenne.

Figyelt kérdés

-Általában 4szer szoktam enni, 3 főétkezés, és egy Uzsonna, vagy tízórai.


- a gabonafélékre, tojásra, szójára sajnos érzékeny vagyok, így azokat nem fogyasztom.


Ilyen például egy napom:

Reggeli:

-Feta sajt zöld levelesekkel(rukkola, bébispenót), paprikával, paradicsommal. Vagy néha eszek lazacot, mozzarellát, Házi sonkát űgyszint nyers zöldségekkel. Pár szem maggal(dió, kesudió)


Ebéd

-sült lazac (de eszem Fehér húst, vörös húst,májat is. Mindig váltogatom hogy változatos legyen) + valamilyen főzelékféle Pl spenót, sóska, krumplifőzelék (minimális liszttel, tejföllel habarva). Vagy sült zöldségekkel eszem Pl sült cékla, sütőtök, karalábé.


Uzsi vagy tízórai

-gyümölcs, vagy valamilyen mártogatós zöldséghasábokkal(hummus, babkrém, kefír, körözött), esetleg joghurt/túró édesen(fahéjjal, kakaóporral, pici eritrittel)


Vacsora

- általában az ebéd maradéka.



2022. febr. 6. 13:56
 1/7 A kérdező kommentje:

Még annyi hogy nem hiszek a drasztikus diétákban. Szerintem mindent kell enni. Például eszek vörös húst is, de csak heti 1-2szer.

Próbálok rengeteg zöldséget és gyümölcsöt enni.

Célom hogy egészséges legyen, változatosan egyek. Remélem jó úton haladok efelé.

A fitt alak, meg ennek csak a hozadéka lesz:)

2022. febr. 6. 13:59
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó úton haladsz, ha magyar országon az emberek csak feleennyire étkeznének egészségesen sokkal kevesebb elhízott lenne
2022. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A zöldségek sütése tönkreteszi a bennük lévő fontos, hasznos összetevőket.Fontos a gombák fogyasztása is. Tört lenmagot is kell enni, valamint zabpelyhet, hajdinát, quinoát, fűszereket is kell fogyasztani, kurkumát pl.
2022. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3as válaszoló, gombákat,fűszereke Pl Kurkuma, fokhagyma stb fogyasztok. Lenmagot ugyan nem szoktam, de eszek diót, mogyorót, kesut. A legtöbb gabonafélére intoleráns vagyok, így azokat azért nem fogyasztom
2022. febr. 6. 18:51
 5/7 Paradoxhun válasza:
100%
Teljesen korrekt szerintem is. Sok sikert a céljaid eléréséhez :)
2022. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem jó :). Irigykedek éhen halnék egy kis szénhidrát nélkül :). A feta neked nem túl sós?
2022. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én pont hogy szeretem még az elsózott ételeket is, ezért a feta is ízlik:D a napi szénhidrát egyébként gyümölcsökből elég gyorsan összejön, meg a tejtermékeket is akad bőven.
2022. febr. 11. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!