Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy a hízókúrától...

Lehetséges, hogy a hízókúrától, vagyis hogy többet eszek, jobban fog az agyam? És nem csak beképzelem? Ha igen, mi a magyarázat erre?

Figyelt kérdés

2022. febr. 8. 22:09
 1/2 Huszonegyedikszázad ***** válasza:
93%
Talán több tápanyag, vitamin jut a szervezetedbe- bár nem írtad, miket eszel, de én erre tudnék gondolni. Esetleg a vízfogyasztásod is megnőtt.
2022. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Főleg, ha nagyon sovány voltál. A nagy soványság rossz hatással lehet az ember szellemi állapotára.

Most csak pár szélsőséges példa jut eszembe, de nyilván enyhébb esetek is ugyanúgy vannak.

Szélsőséges esetek mikor valaki nem eszik és kórosan sovány és már beszélni is alig tud. Főleg öregeknél szokott előfordulni. Vagy másik példa a drogosok, meg alkoholisták amikor nem nagyon esznek már és éhezik a testük. Ott a nem evés tovább rontja az amúgy is rossz szellemi állapotukat.

Egy enyhébb példa, hogy még a 80-as években egyszer elmentem kirándulni nyáron Bulgáriába és csak konzervet vittem magammal és a nagy melegben kint táboroztunk és néhány nap után már nem kívántam a konzervet. Két hét alatt úgy le fogytam, hogy szédelegtem, meg csökkent a beszédkészségem, nem fogott úgy az agyam. Aztán otthon persze visszahíztam, de jó lecke volt.

2022. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!