Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék lefogyni 2-3 kilót,...

Szeretnék lefogyni 2-3 kilót, de nehéz megállnom, hogy ne egyek. Ti is így vagytok vele?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, férfi. Szeretnék leadni pár kilót. Nyáron volt több hónapig tartó sérülésem. Azelőtt rendszeresen jártam konditerembe. Fél év alatt az izomzatom meggyengült, viszont felszedtem néhány kilót.


A napi kalória igényem nagyjából 2000.


A tervem az, hogy kevesebbet egyek, és 30 percig kardiozzak.


Ma kezdtem el. Jelenleg 1.100 kalóriánál tartok. A napi maximum az 1800. Fél óra ugrálókötelezéssel nagyjából 200-250 kalóriát égetek. Durván számolva 400 kalória deficitben vagyok.

4 kiló zsír = 36000 kalória.

36000/ 400 = 90


Ezt betartva nagyjából 3 hónapba telik leadni 4 kilót.


Ez szép terv, viszont nehéz megállni 1800 kalóriánál, mivel ha éhes vagyok fáj a fejem. Ez ellen valami tanács? Mondjuk ha valami olyat ennék, ami eltelíti a gyomrom, de kevés a tápértéke?

Mit tanácsolnátok?


Ui. A 4 kiló talán sok is, elég lehetne a 3.



2022. febr. 18. 18:32
 1/6 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy jelenleg 72 kg vagyok. Fő cél, hogy beleférjek a kihízott ruháimba.

Később ha már rendbejövök annyira, hogy súlyokkal tudjak edzeni, lassan visszaszedném a kilókat, de olyan kevés fölösleges zsírral, amennyire lehet.

2022. febr. 18. 18:35
 2/6 anonim válasza:
23%

72kg val elhizott, viccelsz?

En 110kg vagyok en mit mondjak?

2022. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden kajálás előtt egy pofa víz.
2022. febr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy el vagyok hízva, csak hogy nem tudom begombolni a farmernadrágom :D


Amúgy lennék 110 kiló és 190 magas, de sajnos megálltam 170-175 körül :(

2022. febr. 18. 19:38
 5/6 anonim ***** válasza:
19%
Új farmerra nem gondoltál még?
2022. febr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Felnőtt férfiként 72 kilóval inkább izmosodj, a több izommal ugyanennyi zsírral jobban fogsz kinézni, minth most lekoplalsz pár hét alatt 3-4 kilót (amit ha nem tartod a mozgást/kaját, visszajön rád elég gyorsan).


De ha mindenképp ezt akarod akkor persze, nem eszel, mozogsz, fogysz, de ha nincs rendes fehérje bevitel meg súlyzós edzés, félő hogy a leadott 4 kilódból 2 izom lesz, tehát azt leszámítva hogy beleférsz a nadrágba, nem lesz semmi pozitív változás.

2022. febr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!