Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez evészavarnak számít?...

Ez evészavarnak számít? Hogyan segítsek magamon?

Figyelt kérdés

Van mikor egy fél óra alatt akár több ezer kalóriát is beviszek, de van mikor szinte napokig alig eszek. Azt mondanom sem kell hogy a súlyom az egekben. Van mikor esténként hanyingerrel fekszem, de utána éhes is vagyok... Nem tudom eldönteni mit érzek ilyenkor.Az utóbbi időben annyit eszem, hogy mindenhol szégyenkeznem kell a testem miatt. Mások azt monják nem vagyok kövér, nem kell fogynom de én nagyon kellemetlenül érzem maam. Vannak olyan ételek esetleg amikkel kontrolállhatom magam? Vagy akármilyen módszer? Én azon gondolkodtam, hogy fogyókúrás gyógyszer nem e segítene rajtam.?

16/L

162cm

80 kg... :(



2022. febr. 26. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Mi az oka h ilyen rohamokban eszel?

Csaladi problémák?

Azt kene kideríteni h mi van a háttérben...


Pszichológushoz fordulj.

2022. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
El vagy hízva. Kevesebbet kell enni, és többet mozogni.
2022. febr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Miért eszel meg fél óra alatt több ezer kalóriát, és hogy, miből? Miért nem eszel 2 napig?

Hol vannak mindeközben a szüleid, mit mondanak erre?

2022. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kettes szerintem a kérdés nem ez volt.. Ne legyünk parasztok.

Kedves kérdező, szerintem mindenképp kerj pszichológustól segítséget, mert valószínűleg lelki oka van.

Másfelől pedig ne feszülj rá a dologra, annál rosszabb lesz. Ha napokig nem eszel, a szervezeted "tartalékoló" üzemmódba kapcsol, és amint magadhoz veszel ismét több ételt, azonnal el is raktározza, így még többet hízhatsz. Szerintem kezdetnek csak számold a kalóriákat, amiket beviszel és amiket elégetsz. Így szinten tudod tartani a súlyod amíg nem keresel dokit. Egyébként 80 kiló nem a világ vége :) pár hónap alatt ledobhatod.

2022. febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

4-es szerintem nem voltam paraszt. A kérdező BMI-je 30,4 ez sajnos elhízás. Ez nem parasztság, ez az igazság. Ez volt a kérdés: "Hogyan segítsek magamon?"

Erre írtam, hogy kevesebbet kell enni, és többet mozogni. Ezzel tud segíteni magán.

2022. febr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaz, ne haragudj, annyi a rosszindulatú ember már itt a gyakorin (is), hogy azt hittem te is csak odaszúrni akarsz
2022. febr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond. Tényleg sok a rosszindulatú ember, és örülök, hogy te nem ilyen vagy. Ha több ilyen ember lenne, a világ egy jobb hely lenne.
2022. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!