Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kurkuma okozhatja a következő...

Kurkuma okozhatja a következő emésztési panaszokat?

Figyelt kérdés

Pont egy hete szedem, de eddig másra gyanakodtam.

- Szalonna

- Hamburger

- Stressz


Voltak régen is emésztési problémáim és már kitapasztaltam mi az ami jó és rossz, és most semmi olyat nem ettem amit eddig, szóval kizárt.

Az is, hogy egy hete folyamatosan stresszelek, mert komoly okom nincs is rá.

Most elég jellegzetes tüneteim vannak: Reggelente reflux, éjjel fáj a hasam, és többször volt olyan, hogy vacsora után nagyon intenzíven rámjött a hasmenés.

Reflux szerű tüneteim amúgy is hol voltak, hol nem voltak, de hasmenés és hasfájás sosem!

Ízületekre vettem és elég drága volt ahhoz képest, hogy 90 szemből 7-et vettem be. Muszáj lesz most kihagynom legalább egy hétig és aztán megnézzük ettől volt-e. Csak engem az is érdekelne, hogy másnak volt hasonló tünete kurkumától??



2022. márc. 2. 19:50
 1/1 anonim ***** válasza:
59%

Nem, maga a kurkuma nem okoz ilyet.

Egyrészt akkor az indiai emberek folyamatosan betegek lennének - ök naponta fogyasztják, és evökanál-számra van minden ételükben -, másrészt a családomban mindenki évek óta rendszeresen használja, és senkinek nincs töle sem hasmenése, sem hasfájása.

Az azonban igaz, hogy nem gyógyszerként vettük - nem tabletta vagy kapszula- , hanem a füszerböl fogyasztunk naponta 1-2 teáskanálnyit (ki mennyit szokott, egyénileg eltérö). Így olcsóbb is, meg nincs semmi egyéb anyag benne, csak maga a füszer.

2022. márc. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!