Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IR vagy cukorbetegség esetén...

IR vagy cukorbetegség esetén nektek milyen étrend vált be jobban? Amitöl nem voltatok rosszul illetve fogytatok is?

Figyelt kérdés
Régebben dietetikus 160g szénhidrát diétát javasolt, de állandóan minden mérni, folyton lesni az órát, 5x egy nap enni elég fárasztó. Söt hallottam hogy nem is mindig jo a 160g diéta. Most egy másik módszert nézegetek ahol beálitott kalóriasávban kell enni, de pl. méz, krumpli, gyumolcsok nincsenek megvonva. Ez életmódváltás. Viszont itt is kell enni 4-5x. Kérdésem az lenne hogy nektek mi a tapasztalatotok? Ha csak 3x esztek naponta jobb IR vagy cukorbetegség eseteén? Vagy ilyen sztárdiéták, esetleg Regenor is segithet az elso pár hónapban hogy leadjak nagyobb súlyt és javuljon az IR? Mert ha az javul akkor gondolom kesobbiekben gyorsabban fog menni a fogyás is. Illetve ketogén diétát próbáltátok már hosszú távon cukorbetegség vagy IR esetén? Szeretnék minel tobb tapasztalatot szerezni, mert lehet belevágnék pár hét ilyen ketogén diétába, és ha fogyok rovidebb ido alatt mondjuk 10kg aztán terveznék hosszabb távra ..tehát életmodot váltanék. Jelenleg 100kg vagyok sajnos. 2-4kg fel le ugrálnak.Egyenlore nem vagyok rosszul sem akkor ha keveset eszek, tehát csak pár falatot egész nap, de ha normálisan akkor sem. Nincsenek rosszullétek, tehát még bármi szoba johet.Koszi az értelmes válaszokat.
2022. márc. 3. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

A ketogén diéta nem fog meggyógyítani, csak tüneti kezelés. Egész egyszerűen nem viszel be szénhidrátot, ezért nem lesz magas a vércukorszinted, de az inzulinrezisztencia megmarad, arról nem is beszélve, hogy mi történik a koleszterin szinteddel.


Növényi étrenddel konkrétan visszafordítható az inzulinrezisztencia. Egy időben érhető el vele fogyás, koleszterinszint-, visceralis zsír- és oxidatív stressz csökkenése, alacsony zsírbevitelt biztosít és stabil vércukorszintet a szénhidrátdús táplálkozás ellenére (nyilván nem péksütit kell enni, hanem összetett, lassan felszívódó gabonákat), magas a rostbevitel, és annyit lehet enni, amennyit csak akarsz, a lényeg, hogy feldolgozatlan élelmiszereket: zöldséget, gyümölcsöt, hüvelyeseket, gabonát és olajos magvakat (utóbbiból keveset).


[link]

[link]

Mellékeltem pár neves lapban megjelent kutatást, mert sajnos a neten mindenről és mindennek az ellenkezőjéről is lehet információkat találni, de a kutatás az kutatás. Ezek természetesen (és sajnos) csak angol nyelven elérhetőek.

2022. márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Glikémiás diéta + glutén és laktózmentes, eddig 8 kg-t fogytam 2,5 hét alatt, és többet eszem, mint előtte
2023. jan. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 vagyok lemaradt, hogy pcos + ir + pajzsmirigyes 25 éves nő vagyok
2023. jan. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
még mindig #2 vagyok: ha még aktuális és érdekel, írj privit
2023. jan. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!