Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz, hogy bizonyos élelmiszer...

Igaz, hogy bizonyos élelmiszerek fogyasztása gyulladást okozhat a szervezetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Vannak olyan táplálkozás-irányzatok, amelyek azt állítják, hogy bizonyos élelmiszerek állandó fogyasztása tartósan gyulladást okozhat a szervezetben.

Tudományosan ezek bizonyítást nyertek bármilyen szinten?



2022. márc. 5. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Sorolj mar fel par ilyet, kerlek.
2022. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Paleolit táplálkozás jópár élelmiszerről állítja. Azt, hogy a nemzetközi szakirodalomban is az van -e mint amit magyarul lefordítottak, nem tudom.

Lehet hogy a ketogén is állít ilyet, bár az másra megy rá.

2022. márc. 5. 16:40
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Chilli: Nyálkahártya gyulladás, hosszútávon fekélyek, aranyér - rák.


Cukorszirup: Krónikus hasnyálmirígy gyulladás, irritábilis bélszindróma, bélflóra átalakulása, Candida.



Ezeken kívül még sok van!


"Tudományosan ezek bizonyítást nyertek bármilyen szinten?"


Igen, kérdezz meg egy gasztroenterológust, vagy egy belgyógyászt!

2022. márc. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Megbízható helyen olvass utána, ne holmi aktualis diavatdiéta kapcsán v önjelölt táplálkozastudós írasaiból!


Az alimento blogot pl tudom ajanlani.

2022. márc. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tehéntej és abból készült termékek. Búza, egyes esetekben hús.


Tudományos bizonyítékról nem tudok. De orvos javasolta az elhagyásukat. Ízületi gyulladás, belek gyulladása következhet be.


Cukor, fent említett betegségeket okozhatja, és inzulinrezisztenciát.

2022. márc. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Például a glutén igen, hogyha cölis beteg vagy (mint pl én), de okozhat a tejtermék, fehérje stb.
2022. márc. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Áteresztő bél-szindrómát is szokták említeni, kissé szerteágazó a terület és nem is midnig tudom összefoglalóan hol lehetne (hitelesen) utánanézni.
2022. márc. 6. 12:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Pubmed
2022. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!