Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van ilyen hatalmas...

Miért van ilyen hatalmas étvágyam?

Figyelt kérdés

Jelenleg fizikai munkát végzek, így általában alapból többet eszek egy nap, kb 2800-3200 kalória között szoktam enni átlagosan. Az elmúlt 2-3 évben vettem észre hogy elképesztően nagy az étvágyam, ha nem lenne akaraterőm simán benyomnék 4-5000 ezer kalóriát mindennap. Az a baj, hogy nem is eszem egészségesen, munkahelyre általában péksütit viszek vagy sima szendvicseket, arra viszont figyelek, hogy gyümölcsöt zöldséget vigyek be eleget.

Már nagyjából 2 éve úgy étkezem, hogy van 2-3 nap amikor viszonylag rendben van az étkezésem és nem viszem túlzásba a dolgot, aztán jön 1 nap amikor hatalmas mennyiséget összezabálok, és sajnos renget szemét kaját is. Meghízva kicsit se vagyok, átlagos testalkatom van, talán egy 4-5 kiló van rajtam amit leadhatnék. Ez tényleg csak annak köszönhető, hogy mozgok is mellé azért elég sokat, viszont ez a hatalmas étvágy nagyon zavar. Vérkép alapján minden rendben van, tehát nem hiszem, hogy szervi oka lenne a dolognak.

Van ötlet, hogy mit tehetnék ez ellen?



2022. ápr. 22. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbálj meg tápanyagdúsabb ételeket enni. Amiben több fehérje van, az jobban is laktat.

Esetleg ha nincs rá lehetőséget, hogy otthonról vigyél magaddal főtt ételt vagy rendelj, akkor egy jobb minőségű fehérje por is segíthet. Főleg ha fizikai munkát végzel, szerintem érdemes megpróbálni azzal kiegészíteni az étrendedet.

2022. ápr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichés alapon? Minden rendben az életeddel?
2022. ápr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez van, pedig én még tanuló vagyok. Ha nem lenne tartásom akkor simán felfalnék 10 tábla csokit is a jó nagy adag pörkölt után...
2022. ápr. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Normális ételeket egyél, ne gyorsan felszívódó ch-t, azokból nem kell olyan sok és laktat.
2022. ápr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!