Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan állítsam helyre a...

Hogyan állítsam helyre a bélflórám több lent?

Figyelt kérdés

fél évvel ezelőtt elmentem egy ételintolerancia vizsgálatra és ott kiderült, hogy a búzát, szóját, élesztőt és a tejtermékeket nem bírom feldolgozni, de azt mondták, hogy ha helyreáll a bélflórám, akkor kis mennyiségben vissza lehet rakni ezeket az étrendbe.

A kérdés az, hogy miket és hogyan kéne fogyasztanom, hogy helyreálljon a bélflórám.

Van-e másnak ilyennel tapasztalata, ha van örülnék ha megosztaná



2022. ápr. 28. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb az lenne, ha visszamennél az orvoshoz, aki ezt javasolta, megcsapkodnád az asztalt, és megkérnéd, hogy ehhez akkor legyen oly kedves, és adjon tanácsokat, receptek (pl probiotikumra). És kb agyrém, hogy ezt nem tette meg magától. Borzalmas az egészségügy...

De egyébként nem mindegy, mit is takar ez. Kihaltak a jó bacik? Mert akkor pótolni kel. SIBO alakult ki nálad? Mert akkor diétázni kell rá. Candida túlszaporodás? Szintén diéta.

Egyébként ismerős a helyzet, nekem laktóz intolerancia miatt borult fel minden. Diétázás után szedtem probiotikumot az jó volt. De nálad más a helyzet, így személyre szabott tanács kellene. Keress fel egy intoleranciákra szakosodott szakembert, dietetikust, vagy gasztroenterológust.

2022. ápr. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!