Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez bulimia? Kihez kell forduln...

Ez bulimia? Kihez kell fordulni vele?

Figyelt kérdés

Pár hétig éheztetem magam és borzasztó sokat biciklizek hogy minél több zsír égjen majd hetekig falási rohamaim vannak és visszahízok. Aztán kezdődik elölről. Nem találom az egyensúlyt. Amikor eszek bűntudatom van és jön a koplalás. Már kb 3 éve tart ez a körforgás.

Most ez bulimia lenne? Vagy miféle étkezési zavar ez?



2022. ápr. 29. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehet bulimia akkor is, ha nem hánytatod magad, pont ezekkel a tünetekkel. Koplalsz, bezabálsz, kompenzálsz.

Mentális probléma mindenképp, illetve étkezési zavar. Pszichológus fontos lesz.

2022. ápr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hánytatom magam. Pont ezért aggódom mert úgy tudom anélkül is kialakulhat bulímia. Minden gondolatom az étel körül forog és csak azon gondolkozok hogyan ehetnék kevesebbet. Aztán jön a zabálás.
2022. ápr. 29. 17:07
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Unalom, az értelmes elfoglaltság hiánya.
2022. ápr. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem étkezési, hanem mentális zavar. Az a szó, hogy mértékletesség mond neked valamit? Nem kell a végletekbe esni. Amúgy hány éves/magas/kg vagy és milyen nemű?
2022. ápr. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Ritka seggek vagytok, előzők. Hogyne lenne étkezési zavar? Pszichológusra van szüksége. Kérdező, kérj segítséget, nem fognak bántani, max itt a sok paraszt.
2022. ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
#5: Már bocs, de te vagy segg. Mégis ki dönti el, hogy mikor, mit és mennyit eszel? TE! Tehát fejben dől el. Te is pszichológust írsz!!! Részemről ennyi.
2022. ápr. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért írok pazichológust, mert étkezési zavart ő tud kezelni. A bulimia (minden ilyen zavar) meg sokkal de sokkal mélyebb dolog, minthogy azt mondd rá, hogy egyen mértékletesen.

Ritka egyszerű vagy ha azt hiszed, ez ennyiből áll, hogy az ember erőt vesz magán.

2022. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Hasonló helyzetben voltam először én is. Mivel egyik étkezési zavar kritériumainak nem feleltem meg ezért egyéb étkezési zavart kaptam diagnózisul. Majd megfeleltem a bulimia kritériumainak és lett az. Utánna itthon lebuktam a hánytatással, majd anorexiás lettem. Szóval lehet rólam mondani, hogy szép lassan minden lépcsőfokot végigjártam.


VISZONT! Tanulj az én esetemből, menj el pszichológushoz és javíts a helyzeteden, mert én tönkretettem a szervezetem, hullott a hajam eszméletlen mennyiségben, a májam elkezdte felemészteni önmagát és, hát a veséim sem örültek, folyamatosan vesekövem volt, aminek a görcseibe majdnem belepusztultam. Ja és a kórház sem volt buli.


Szóval irány a szakember és jobbulást kívánok, adj magadnak időt a javulásra, sokkal szebb életed lesz egy kis plusz súllyal mint egy étkezési zavarral <3

2022. ápr. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Uhh ugyan ez van nálam is.Teljesen ismerős

Szerintem étkezési zavar csak bár nem tudom,mindig előről kezdődik az egész

2022. ápr. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az angol ezt binge eating-nek hívja. De igazából teljesen mindegy, milyen címkét raksz rá, nem egészséges, és pszichológushoz kell fordulni.
2022. máj. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!