Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy változtassak a hozzáállás...

Hogy változtassak a hozzáállásomon?

Figyelt kérdés

Szeretném elhagyni az étrendemből az édességeket, ha nem is az egészet, a nagy részüket.

Nem akarok kockás hasat (még ha jó is lenne) csak lefogyni egy kb 10 kilót, csak sajnos lusta is vagyok, és hamar feladom a dolgokat. Ha sikerül is 1-2 hónapra visszavenni az édességekből, utána jön egy szakasz és megint azon vagyok hogy zabálom azokat. Jelenleg 185/92 vagyok, szeretnék 185/82őt elérni, ez tavaly 185/87ig sikerült, de visszahíztam a fentebb említett okok miatt.

Tudom, hogy ez fejben dől el, de valahogy mindig visszaesek. Van valami módszer változtatni a hozzáállásomon? Nem kifogásokat keresek, tudom hogy rajtam múlik az egész, de hátha valamit rosszul látok.



2022. ápr. 29. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Helyettesítsd az édességeket. Vannak egészen egyszerűen elkészíthető cukormentes édességek is.

Pl van egy olyan pofonegyszerű hogy túróba teszel folyékony édesítőszert, golyókat gyúrsz belőle és beleforgatod reszelt kókuszba. Az édes íz megvan, így elnyomja a sóvárgást. És az egész egy fehérjebomba ami kifejezetten jó.

2022. ápr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne tarts otthon édességet, illetve ne vedd meg a boltban. Ha leveszed a polcról, tedd is vissza azzal a lendülettel. Ha ingerült vagy édesség nélkül, akkor csinálj valamit, amivel lekötöd magad, amíg el nem múlik az érzés. Pl. eddzél. ;) Az édes íz addiktív, viszont minél kevesebb édeset eszel, annál kevésbé kívánod. Én egy időben azt csináltam, hogy vettem egy rakat kis méretű almát, és ahányszor édeset akartam enni, ettem egyet az almákból. Ha még mindig édességre vágytam utána is, akkor ettem még egyet. Volt hogy megettem így 4-5 almát is, ami azért sokkal jobb, mintha édességet ettem volna helyettük. :D
2022. ápr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt elfelejtettem, hogy nem opció a nem vásárlás, sajnos anyukám cukorbeteg szóval mindig van bőven itthon édesség
2022. ápr. 29. 22:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor meg ne járj rá más édességére. :D Önuralom! Vagy cselezd ki magad valahogy! Légy kreatív, jutalmazd magad mással (egészséges nasikkal), ne édességgel. Vagy ahogy 1-es írta, készíts magadnak édességet. Abban meg szépen lassan csökkentheted az édesítést, az is segít lejönni a "szerről". :)
2022. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!