Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candida diéta alapjait el...

Candida diéta alapjait el tudná nekem valaki magyarázni?

Figyelt kérdés
Már régóta visszatérő hüvelygombám van. Az utolsó egy évben akár két havonta is. Már kaptam egy csomó kúpot, krémet, hüvelykrémet, gombaölő tablettát is írt fel az orvos, de megint elő jött. Mindig a menzeszem előtt jelentkezik. Szeretném végső soron már ezt kipróbálni. Neten egyik helyen ezt írják, másik helyen azt. Tudna nekem olyan infót adni ami valós tapasztalatból van, különösen a fázisok és a mit nem szabad enni témakörben? Illetve tapasztalatok érdekelnének. Azért nem bánnám, ha pár kilót le is tudnák vele adni, de ez egyántalán nem a prioritás most, hanem a gomba megszüntetése, mert nagyon kellemetlen ezt kéthavonta végigvinni. Főleg a kisfiam 20 hónapos, durva szeparációs szorongással, még a WC-re is velem jön, és ez eléggé nem higiénikus főleg ilyenkor.

2022. máj. 11. 07:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Kenettenyésztés volt? Partnert kezelték?
2022. máj. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Férjemet kezelték igen, krémmel és tablettával is. Tenyésztés nem volt.
2022. máj. 11. 07:46
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor első körben el kellene menni mind a kettőtöknek bőr- és nemibeteg gondozóba, hogy kiderüljön valóban candidád van-e!
2022. máj. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szlovákiai vagyok, el nem tudom képzelni nálunk van e ilyen, vagy az ilyesmi kiderítése hogy történik. Nem hallottam még nemibeteg gondozóról. De utána nézek.
2022. máj. 11. 08:03
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy van kerdezo nalatok is, maximum nem pont ugy mukodik a rendszer, mint itt.

Kerdezd meg a haziorvosod vagy nogyogyaszod.

De igazabol a nogyogyasz is vegez tenyesztest szerintem.

2022. máj. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan van Szlovákiában is nemibeteg gondozó, vagy legalábbis a bőrgyógyászaton belül biztosan foglalkoznak ilyen problémákkal.

Egyébként a magyar weben tudom, hogy sok candida-diétás cikket találhatsz a mindmegette.hu-n meg a házi patikán, de a valóságban a candida-diéta létjogosultságát már rég megcáfolta a tudomány. Nyilván ha nem követed a szakirodalmat, akkor erről nem tudsz, hiszen miért is tudnál, csak gondoltam leírom, hogy a candida-diéta alapetően minden szakmaiságot nélkülöz, és nincsen egyértelmű bizonyíték a hatásosságára.

[link]

A friss cikk végén hivatkozások is vannak. Ha érdekel, akkor olvasgasd el azokat a tanulmányokat, kutatásokat, metaanalíziseket is. A lényeg, hogy az in vitro kísérletekkel ellentétben humán egyedek szervezetében se a cukor, se a szénhidrát, se a glutén, se a gabona, semmilyen egyéb élelmiszer hatására nem növekedett jobban a candida-szám. Aminek értelme van, az a probiotikum-háztartás, és a bélflóra egészségének helyreállítása, megőrzése. Ezt nyilván főleg táplálkozással tudod bizosítani, de semmiképpen nem a candida-diétával.

2022. máj. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, volt már tenyésztésem, még terhesség alatt. Nőgyógyász végezte. Igazából nálatok van védőnő is vagy mi, a terhesség alatt, nálunk olyan nem létezik. Mi csak a nőgyógyászhoz járunk 2 hetente, aztán hetente az utolsó hónapban. Csak a férfiaknak nem tudom hol csinálhatnak ilyet, mert azt biztos nem a nőgyógyásznál. De biztos rákeresek, már gondolkoztam rajta egyébként.
2022. máj. 11. 08:18
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

olvasd el a 6. választ. nagyon jól leírja a dolgokat és nagyon jól összefoglalja a lényeget.

kérdezd meg legfeljebb a nőgyógyászt hogy a férjed kihez fordulhat ilyen esetben.

2022. máj. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2022. máj. 11. 08:34
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
MO -n férfiaknak az urulógus is foglalkozik vele, mert összetett gondok lehetnek.
2022. máj. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!