Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kenyér teljes elhagyása, de...

Kenyér teljes elhagyása, de rendkívül zsíros dolgokat is tudjak enni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha az étkezésből teljes mértékben szeretném elhagyni a kenyeret részben fogyókúra, részben a magas glikémiás indexe miatt, mit egyek helyette?

Nem szeretném azt, hogy se szalonnát, hurkát, se kolbászt, se disznósajtot, se töpörtyűt ne ehessek, mert kenyér nélkül szinte elviselhetetlenül zsíros és vagy rosszul lennék tőle, vagy nagy hasmenést okozna...

Teljes kiőrlésűt nem szeretném, se rozskenyeret, hanem valami rendkívül egészségessel, alacsony ch és glikémiás index-szel rendelkezőre.



2022. máj. 13. 19:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
Fött krumpli
2022. máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

Ugyan nem tudom, miért akarod éppen ezt kihagyni, de a zsíros ételek sokkal egészségtelenebbek, szóval értelmetlen az egész ötlet.

Zöldségféléket ehetsz, sárgarépa, krumpli, batáta zsiradék nélkül mehet kenyér helyett.

2022. máj. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó hogy mindig zsírosat akarok enni csak ha néha azt szeretnék akkor nem fogok tudni kenyér nélkül.

A főtt krumpli glikémiás indexe rendkívül nagy, sok benne a ch.

2022. máj. 13. 19:52
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak néha eszel, akkor néha a kenyér se gond.
2022. máj. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csodára ne várj......!
2022. máj. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

A glikémiás index miatt aggódsz, ami régóta köztudott, hogy egyedül cukorbetegeknek és inzulinrezisztenseknek fontos. Aki egyikkel sem küzd, annak maximum akkor fontos, ha egy adott szénhidrátforrást magában fogyaszt, minden nélkül. Márpedig kötve hiszem, hogy te eddig fehér kenyeret ettél magában, minden nélkül. Ha a kenyér mellé szalonnát vagy kolbászt eszel, akkor már tök más lesz a felszívódása a kenyérnek, úgyhogy a glikémiás index pont teljesen irreleváns.

Fogyókúra miatt zárod ki a kenyeret, de bent hagysz az étrendedben olyan élelmiszereket, amik már csak a telített zsírtalmuk miatt is egészségtelenek, ráadásul kalóriabombák. Nem azt mondom, hogy feltétlenül hagyd bent a kenyeret, hiszen valóban egy nem fontos élelmiszerről van szó. Azt sem mondom, hogy sose egyél hurkát vagy töpörtyűt, mert elkárhozol. Én csak azt mondom, hogy nem túl megalapozott a tudásod.

Látszik, hogy netes cikkeket elolvasgattál egy-két magazinban, de ezek helyett pár naprakész tanulmányt kellett volna. Ez már csak abból is látszik, hogy a főtt krumplit a glikémiás indexe miatt akarod kivetni. A főtt krumplit. A krumpli az egyik legjobb természetes mikrotápanyag forrás. Sok rost, sok kálium, sok réz, egész sok C-vitamin, egész sok B-vitamin. Egyszerű, praktikus, nem túl drága.

Bármilyen teljesértékű növényi élelmiszert kizárni az étrendedből csak azért, mert a Femina.hu-n vagy az Egészségkalauzon azt olvastad, hogy a szénhidrát rossz dolog, az nettó butaság és hozzá nem értés. A feldolgozott élelmiszerekkel szemben legyél ennyire kritikus (pl. hurka, kolbász, egyebek).

2022. máj. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

C vitamin főzéskor elbomlik, azonkívül nekem nem tesz jót a krumpli, a szénhidrát tartalma is magas.

Egyébként tudásomról azt gondolsz amit akarsz.

Tojásrántotta (ami gondolom egészséges, benthagyható az étrendben) is megvisel, ha kenyér nélkül eszem és ki tudja még milyen élelmiszerek viselnek meg.

Itt mindent rendkívül nagy alapossággal ki kell fejteni, magyarázattal, mert rögtön jön az "ellentámadás", megvádolva azzal, hogy a megalapozatlan tudománytalan cikkekből tájékozódom.

A vércukor-ingadozás hatással lehet az alvásra, elviselhetetlen inszomniával küzdök már nagyon régóta (ami ki lett vizsgáltatva, sokmindennek jártam utána, eredménytelenül) és gondoltam megpróbálok minél alacsonyabb glikémiás index szerint fogyasztani.

Teljesen mindegy mit írok, így is meg úgy is belém lesz kötve, pedig senkit nem bántottam.

2022. máj. 13. 20:31
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
7-es Azért, mert azt írod szalonnát, ... töpörtyűt akarsz enni, holott ezek jóval hízlalóbbak lehetnek, mint 1 szelet kenyér. Kenyérből is vannak teljes kiőrlésű, magvas, alternatív lisztekből stb. készített változatok, amik lassítják a felszívódást.
2022. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem akartalak megsérteni. Nekem a táplálkozástudomány a szakterületem, ezért csak felhívtam a figyelmet arra, hogy hézagos és pontatlan itt-ott az információs bázisod. Nem kell hisztizni. Nem kell személyes támadásnak venni. Bocsánat, ha megbántottalak valamivel. Csak ha kiírsz egy kérdést, akkor legyél hajlandó elolvasni a válaszokat. Persze fordulhatsz táplálkozási tanácsadóhoz is alkalmanként 20 ezer forintért. Neki is hisztizni fogsz, ha valami olyat mond, ami miatt sértve érzed magad?

Az aszkorbinsav valóban hőérzékeny, de nem eliminálódik száz százalékosan főzés hatására, nyugi. Nyilván nem a főtt krumpli lesz a fő C-vitamin forrásod, úgyhogy emiatt ne aggódj. Ami megmarad benne hőkezelés után, az tök jó.

A tojással olyan nagy bajok nincsenek, hiszen egészen gazdag a mikrotápanyag-tartalma, de a legújabb metaanalízisek azt igazolják, hogy napi egy-két darab tojáson felül ne fogyasszunk belőle, ugyanis az nem várt koleszterinszint emelkedéshez vezethet. De gondolom nem eszel minden nap hat tojásból rántottát, úgyhogy nyugodtan fogyaszd. És nyugodtan egyél mellé kenyeret, tojás mellett teljesen optimális lesz a felszívódása, nem kell félni a csúnya glikémiás indextől.

A vércukor ingadozását úgy tudod kikerülni, ha alapvetően kerülöd a feldolgozott élelmiszereket, a növényi élelemforrásokat részesíted előnyben, tovább figyelsz az elegendő fehérje és rost bevitelére, és kerülöd a zsírban gazdag ételeket. Ne a glikémiás indexet nézd, mert az önmagában semmi relevanciát nem mutat esetedben.

2022. máj. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%
Nem fogyásról beszél a kérdező hanem vércukorszint ingadozásról. A zsír nem emeli meg a vércukorszintet ergo sokkal egészségesebb mint a kenyér bármilyen formája. Minden alapja a stabil vércukorszint,hormonok,cirkádium ritmus stb. Mint ugye írta is,hogy sajnos imsoniaban szenved. Én azt mondanám próbáld ki a ketogén diétát. Ahol át áll a szervezeted egy másfajta anyagcserére.
2022. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!