Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Félek hogy a barátnőm anorexiá...

Félek hogy a barátnőm anorexiás lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A barátnőm 16 éves 165cm és 52-50kg, de kinéz kb 44-nek.

azt gondolja hogy nagy a súlya,de tényleg sokkal kevesebbnek néz ki,nagyon vékony.szinte egész nap csak gyümölcsökön,natúr joghurton,pufffasztottrizsen és zöldteán él.Emellett atletizál is.szerintem nem normális hogy fogyni akar,és én próbálom lebeszélni róla,hiába mondom h vékony nem hisz nekem,mert szerinte túl nagy a súlya.Nem tudom megyőzniMit tegyek még.előre is kösszi.


2008. dec. 18. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
én is így érzem, csak én nem sportolok :)
2008. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ha "véletlenül" meghallaná mástól, h már szinte csúnyán vékony, v ha a társaságában a srácok mindig a párnásabb csajokat néznék meg, talán rájönne, mi a szitu. minnél sűrűbben mondanak ilyeneket (nem neki, de előtte), annál inkább elhiszi. ha párnásabb lenne, szebb lenne a melle..., nem szúnák a csontjai a pasit, amikor az átöleli. hasznos lenne talán, ha mutatnál neki anorexiáról videóklippet, elmondanád, hogy lassan így fog kinézni, ha így folytatja. mondd neki, h jót akarsz.

sok sikert!

2008. dec. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Mi az, hogy nem tudod meggyőzni?

Nem Te vagy a párja? Magának akar tetszeni, vagy Neked, vagy az idióta barátai elvárásainak?

Én még ilyet nem is hallottam, hogy egy párkapcsolatban élő nő ilyet csináljon! Legyél Te is egy kicsit keményebb, nem kell zsarolni, de elmondhatod, hogy mik az elvárásaid vele szemben. Végülis a barátnőd!

2008. dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Csinálj neki valamelyik nap egy gyertyafényes kiadós ebédet vagy vacsorát, és menüben ne legyen semmi diétás. Amúgy milyen érdekes, a Hal a tortán adásában Norbi, a nagy fittness guru, fogyasztó bácsi, jó zsíros szárazkolbászt evett. Ha neki szabad, a barátnődnek is.
2008. dec. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexia lelki eredetű pszichés betegség. Ugyanúgy nem lehet "meggyőzni" , mint egy depressziós beteget arról, hogy szedje össze magát.

Arról győzd meg inkább, hogy menjetek el dietetikushoz, és mondjon a szakember véleményt. Még az is lehet hogy te túlzod el a dolgot.

2008. dec. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]

Itt tájékozódjatok, nagyon jó oldal!

2008. dec. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen tényleg csak a valóban túlsúlyosaknak érdemes fogyózni, mert még ebben a korban is növésben van a szervezet, és aki valóban túlsúlyos, az egy jó étrenddel és mozgással simán elérheti, hogy átcsoportosulnak a testéről a párnák, jó helyre, és mire már nem lesz növésben a szervezete, elégedett lesz az alakjával és a súlyával is. Volt egy osztálytársnőm, ő tényleg kövér kislány volt, mostanra pedig egy jó alakú nő, gondolom, dolgozott rajta.

Nem tudom, a te barátnődnek mi a problémája az alakjával, de ha sportol, akkor rendesen kell enni, hogy bírja erővel a terhelést. Nem az van, hogy az alakját akarja formálni, mert van, ahol több, van, ahol kevesebb van, csak nem tudja jól megfogalmazni a problémáját? Ugyanis az alakformálók is először fogyózni akarnak, aztán kiderül, hogy ja, hát végülis van, ahol jó lenne több, de van, ahol meg nem szép, sok, formátlan, mert rosszul oszlik el... Elmehettek szakemberhez, ha gondolod, de ezt azért előtte megkérdezheted tőle, hogy mégis mit szeretne, hol szeretne fogyni.

2008. dec. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem a párja vagyok hanem a legjobb barátnője,de köszi a válaszokat.
2008. dec. 19. 14:17
 9/9 anonim ***** válasza:
én 180al vagyok 55kg és jól oszlik elrajtam. mondjuk én emelett sokat zabálok:D
2009. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!