Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges étrend, fogyókúra?

Egészséges étrend, fogyókúra?

Figyelt kérdés

22f 170 és 78kg vagyok,

A célom az, hogy 65kg-ra fogyjak le

Viszont fizikai munkát végzek

Próbálok vigyázni, hogy ne vigyék be túl sok kalóriát, de energiám maradjon.

- Reggel: 2db zsemle + xy felvágott paradicsom v paprika

-delben: (kis) sajtos/tepertős pogácsa ("1kis zacskós")

Folyadéknak vizet iszok

Vacsorára könnyed ételeket eszek, lecsó, bundás kenyér, Virslis tojasrantotta


Kérdésem az lenne, hogy ezzel az "étrenddel" fogyhatok vagy megfelelő

Mintaétrend-et megfogadnék, fehérjét is vennék de nem tudom ennek a pontos bevitelét, köszönöm a hozzáértő segítséget előre is.



2022. máj. 21. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne :)
2022. máj. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
De lehet a bundás kenyeret lefogják szólni!mert kenyér!
2022. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

"Vacsorára könnyed ételeket eszek, lecsó, bundás kenyér, Virslis tojasrantotta"


Ugye az egész kérdésed csak egy vicc, ugye? A lecsó, bundáskenyér és a virslis tojásrántotra mióta könnyű kaja? Amit napközben eszel az meg egyenlő a nullával. Koplalás helyett inkább nézz szét a neten, hogy hogy kell összeállítani egy normálisabb étrendet. Annyi fitneszedző által leírt étrend van fent, tanácsok, keresd meg őket.


Minimum 1200 kcal-t kell enni egy nap. A te étkezésed szerintem nincs ennyi, plusz nincs benne hús, pl. csirke, sok zöldség, gyümölcs.

2022. máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

cukor, fehér lisztet el kell felejteni.

És kalóriadeficittel fogsz fogyni.

2022. máj. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én Yazio nevű alkalmazást ajánlom
2022. máj. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
3. Gondoltam, hogy lesz egy ilyen ember mint amilyen te vagy.. 😀
2022. máj. 21. 23:04
 7/14 anonim ***** válasza:

Miért, én milyen vagyok? Olyan, aki megmondja az igazat, hogy butaságot csinálsz, amit az egód ezek szerint nem képes elviselni?

Szerinted, mi egészséges és normális van abban az étkezésben, amit leírtál? Mennyi kalória ez, amit eszel?


Egy normális gondolkodású ember nem fogja ezt a koplalásos étkezést helyeselni!

2022. máj. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pedig a hármas mondott egyedül értelmes dolgot, nem ő itt a hülye...
2022. máj. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egészségeset nem látok a felsorolásban a paradicsomon és paprikán kívül. A fogyás az más kérdés, nyilván, ha nem viszel be elég kalóriát, fogyni fogsz. A fenntarthatóság megint más kérdés, mert energiád nem lesz így, az biztos. A virslis tojásrántotta nem könnyed étel, az is biztos. Hol a gyümölcs? Zöldség?

Fehérjét nem kell venni, be lehet vinni étrenddel is, napi 0,8-1 g/testsúlykilogramm a szükséglet, ha izmosodni akarsz, akkor el lehet menni napi 2 grammig. A Yazio tényleg jó alkalmazás, csak kicsit időigényes minden étkezés előtt méricskélni, de egy-két napig csinálod, aztán beletanulsz. Beírod a testsúlyod és meg fogja mondani, mennyi kalóriát egyél, ha fogyni akarsz. 170 cm magas férfiként 2000 kcal körül mozoghat a napi szükségleted, 1200 az iszonyú kevés lenne. Ha tippelnem kéne, 1800 körül szerintem már fogynál, de csomó helyen ki lehet számolni, nyilván nem tudom fejből.

A változatosság minden étrend esetén fontos, úgyhogy az semmiképp sem jó, ha ugyanezt eszed minden nap.

2022. máj. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. máj. 22. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!