Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért puffad fel a hasam...

Miért puffad fel a hasam csirke rizs kaja után?

Figyelt kérdés

190 cm, 81 kg vagyok, pár hónapja heti 3-4x edzek, régebben is edzettem már rendszeresen.

1.kérdésem az lenne, hogy most elkezdtem csirke rizst enni, de azután is felpuffad a hasam és rendesen nagy marad, amíg egy kicsit ki nem éheztetem magam és ki nem szarom, másoknak hogy nem nő meg kaja után a hasa ennyire?

2.testépítők minek esznek annyi brokkolit? Én nem vagyok érte oda, salátát meg paradicsomot szoktam, nem tök mindegy milyen zöldséget eszel kb?

3.abban meg tudtok erősíteni, hogy amúgy a kinézet full genetika, mert vannak vékony meg vastag csontozatúak, hiába edzek meg kajálok vékony csontúként, ha egy vastag csontú lány alapból vastagabb nálam, kb esélytelennek érzem, hogy nagyobb legyen a karom, edzek rá, kajálok, de csak a hasam nő főként. Másik meg, hogy vannak akiken hamar meglátszik az edzés, alapból nincs háj a hasán, fingom sincs hogy csinálja, pedig nem kardiozik, nem hasazik, szarul is eszik.. full genetika az egész



2022. jún. 9. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindenkinek az emésztőrendszere reagál ugyanúgy se a csirkére, se a rízsre. Lehet te ezeket nem bírod.
2022. jún. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmad nincs az edzésről, a táplálkozásról, meg úgy amblokk a sportelméletről. Zseniális!

Reggelire, ebédre, vacsorára eszed a csirke-rizst egyébként? Mert akkor ne csodálkozz, hogy puffadsz tőle. Nem kell minden nap csirke-rizst enni. Ne a haveroktól, meg a shopbuilderről tájékozódj. Attól még, mert gyúrsz, attól még az étrended legyen kiegyensúlyzott, változatos, és tápanyagban gazdag. A napi csirke-rizsnek hála egyik feltételnek sem felelsz meg. Nem ettől a baromságtől lesz kerek a bicepszed. Egyébként még az is lehet, hogy vagy a csirkét, vagy a rizst rosszul emészted, rosszul szívódik fel.

A testépítők nem esznek annyi brokkolit, csak az ostoba gyúrósok, akiknek a tudása megállt 15 évvel ezelőtt. A lényeg az, hogy ne csak hússal, és fehérjében gazdag állati élelmiszerekkel tömd tele magad, hanem a lehető legnagyobb mértékben fogyassz növényi tápanyagforrásokat is (zöldségek, gyümölcsök, magvak, gabonák, hüvelyesek, stb.). A brokkoli amúgy mikrotápanyag szempontjából kiemelkedő növény, ellentétben mondjuk a paradicsommal, de ettől függetlenül a paradicsom is remek élelmiszer, fogyaszd nyugodtan, én is nagyon szeretem.

Ha van progresszív súlyzós edzésterved, van célnak megfelelő étrended (kalóriára, makrotápanyagra, mikrotápanyagra belőtt diéta), és kielégítő regenerációd, akkor kizárt, hogy férfi létedre egy nem sportoló, simán csak "vastag csontozatú" lány izmosabbnak nézzen ki nálad. Ha ezt tapasztalod, akkor valami nagyon nem stimmel az edzésed és a táplálkozásod terén, de ez nulla tudással nem is lenne csoda. Az, hogy valakin nincs háj, az amúgy sem a kardión múlik. Ha valakinek a kalóriabevitele összhangban van a napi aktivitásával, akkor nem fog zsírosodni. Te valószínűleg ilyen embereket látsz.

Abban viszont igazad van, hogy a kinézet maga a genetikán múlik. Viszont hogy a genetikádból ki tudod-e hozni a maxot, az az edzéseden, az étkezéseden, meg még jó pár faktoron fog múlni.

2022. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
hát biztos gázt termel
2022. jún. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az hogy kinek a szervezete mit hogyan dolgoz fel, az genetika. Pár éve voltam ételintolerancia teszten, kazein és tojásfehérje érzékeny vagyok. Nyilván azóta csökkentettem ezeknek a bevitelét, de most épp megettem 4 tojást, semmi bajom nincs tőle, csak ha sokat eszem, akkor meghajt. Átálltam sima tejről rizstejre is, tejsavó fehérjéről rizsfehérjére.

Reggelire gyakran eszem zabpelyhet mindenféle magvakkal és rizsfehérjével.

Akivel annó együtt jártam edzeni, ugyanazt a tömegnövelőt toltuk, együtt edzettünk, de én kardioztam és hasaztam is, viszont nekem megnőtt a hasam, neki pedig kockás volt, pedig ő mindenhova kocsival járt, én gyalog. A karja is jobban nőtt.

Ha sokat eszem, akkor rossz lesz a közérzetem és megnő a hasam, bár egy kicsit persze a karom is, de ha keveset eszem, igazából akkor is marad egy kid hasam, de a karom az vékony marad

2022. jún. 9. 10:57
 5/13 anonim ***** válasza:
én 191 cm 79 kg, nyomunk egy birkózást? kíváncsi lennék, ki az erősebb
2022. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Akivel annó együtt jártam edzeni, ugyanazt a tömegnövelőt toltuk, együtt edzettünk, de én kardioztam és hasaztam is, viszont nekem megnőtt a hasam, neki pedig kockás volt, pedig ő mindenhova kocsival járt, én gyalog. A karja is jobban nőtt."

Tényleg fogalmad nincs se az edzésről, se a táplálkozásról. Kalóriák, makrotápanyagok, mikrotápanyagok? Progresszív túlterhelés, edzésperiodizáció? Flexibilitás, mobilizáció? Aktív regeneráció, passzív regeneráció? Ezek valamelyikéről hallottál már? Gondolom nem, de tömegnövelő porra volt eszed. Mondanám, hogy olvass el néhány tanulmányt, de úgyse fogsz. Inkább iratkozz fel erre a két YouTube csatornára, és tanulj, mert így csak az idődet és pénzedet vesztegeted:

https://www.youtube.com/channel/UCkF36L3qMBfZvX7DhMDC-_g

https://www.youtube.com/channel/UCr5MKxDjHDN1684o0Kgudpg

2022. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy miért kéne méricskélnem, hogy mit eszem. Egy időben csináltam ezt, beállítottam, hogy tömegnövelés és 85 kg a cél, de nem tudok annyi kaját megenni, mint amennyit "kéne", amennyit a testépítők megesznek. Ha sikerül is magamba tuszkolnom, akkor kijön belőlem és folyamatosan fel lesz puffadva a hasam.

Progressive overloadot szoktam csinálni, főként ha erőm teljében érzem magam, igaz nem szoktam nagyon nagy súlyokba belenyomni 1-2t, inkább kisebb súlyba 6-7et, miután 8-10et belenyomtam egy annál is kisebbe.

Aktív pihenés gyaloglás, kerékpár, stb. Passzív pedig, amikor pl alszol.

Edzésperiodizáció is az, mint a progressive overload.

Flexibilitás, mobilizáció pedig hogy mennyire vagy hajlékony.

2022. jún. 9. 12:07
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem, hogy miért kéne méricskélnem, hogy mit eszem. Egy időben csináltam ezt, beállítottam, hogy tömegnövelés és 85 kg a cél, de nem tudok annyi kaját megenni, mint amennyit "kéne", amennyit a testépítők megesznek. Ha sikerül is magamba tuszkolnom, akkor kijön belőlem és folyamatosan fel lesz puffadva a hasam."

Pont azért kéne megtervezned az étrendedet, és rászánni néhány percet a számolgatásra, hogy ne ökörségeket csinálj, ne tömd magad feleslegesen. Ésszel, tervszerűen végezd a táplálkozást, akárcsak az edzést.

2022. jún. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Volt egy másik srác haver, aki iszonyatosan vékony volt, mondja ez a könnyen izmosodó haverom, hogy nyomta belé orrba-szájba a tömegnövelőt + edzett is a gyerek, de a végén már feladta, mert nem tudott hízni :D. Én olyan szempontból szerencsésebb vagyok, hogy nem vagyok az a nagyon vékony, valami látszódik is, de még mindig nem az igazi.
2022. jún. 9. 12:23
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Tehát fingotok nincs a kalóriaszámlálásról, meg a sporttáplálkozásról. Pont az ilyen emberek a tömegnövelő porokat gyártó cégek célcsoportja.
2022. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!