Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire számítok kövérnek?

Mennyire számítok kövérnek?

Figyelt kérdés

A magasságom 186cm a súlyom pedig 87-89kg között ingázik. Nem tartom magam feltétlenül kövérnek, de mondjuk a csípőmön és a hasamon van nagyobb mennyiségű zsír, ami álló helyzetben is kicsit kiáll/lelóg. A melleim nagyobbak az átlagosnál és a combom is vaskosabb.

A testmozgásra nem figyelek, annyira nem aggaszt ez az egész, de kaptam beszólásokat, hogy sokat híztam a karantén alatt (ami amúgy így is van).

Szerintetek kellene aggódnom az elhízás, vagy a striák miatt?

19/F



2022. jún. 16. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Azért a te magasságoddal egy pici túlsúly már vagyogat valóban. Ez olyan 25 körüli BMI, nemde? Én a helyedben most kapnék észbe, most kezdenék el helyesen táplálkozni, normál mennyiségben, ilyen fiatalon, mert aztán pislogsz kettőt, eltelik pár év, és hirtelen egy mázsa fölött vagy. Úgyhogy igen, egy picit túlsúlyos vagy, és láthatóan egy kicsit szarsz is bele, ezért ki vagy téve az elhízás veszélyének.

A testmozgásra pedig ne csak a súlyod miatt figyelj. A testmozgás, a sport az egészséges élet alapja. Annak az embernek, aki fizikailag nem aktív, annak az egészsége előbb-utóbb benyújtja a számlát. Ezt valószínűleg nem 19 évesen fogod érezni, hanem talán 29 évesen, vagy 39 évesen, de fogod érezni, hidd el. Tessék mozogni!

2022. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Semennyire
2022. jún. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

+5 kiló.

Persze, ha előtte meg 72 voltál, akkor ez ad okot az aggodalomra. Karantén 1 hét, nem? Hogyan lehet azon belül számottevően hízni?

2022. jún. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát az előző karantén óta ez az első igazi nyár, és voltunk Balatonon és az adott okot igazán az aggodalomra, amikor a haverok is megjegyezték, hogy viszonylag nagyobb lettem, amíg ők ilyen nagyban levetették a pólót addig én erősen elgondolkodtam, hogy én is ugyanígy tegyek-e.

Egyébként az #3. a karanténban 75 körül voltam és 1 év volt.

2022. jún. 16. 20:31
 5/8 anonim ***** válasza:
1 év karantén?? Miért is?
2022. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Magasság mínusz száz körül vagy, ami teljesen átlagos, tehát semennyire nem vagy kövér, legfeljebb "elég jó húsban". Az egyetlen amiért ez most mégis kitűnik a többiek közül, az az, hogy fiatal vagy, és a többség ilyenkor még jóval vékonyabb szokott lenni, de 5-10 éven belül megemberesednek ők is. Természetesen az rajtad áll, hogy a jövőben valóban elhízol-e, vagy sem. A súlyoddal jelenleg (még) nincsen baj (pláne ha majd több lenne az izom), viszont ezt a növekvő tendenciát nyilván nem lehet tovább folytatni, ez legyen figyelmeztetés. A cingár haverok és egyéb szálkásítás fanatizmusban szenvedő pszichológiai esetek piszkálódását, illetve véleményét meg tudjad helyén kezelni. Ezek itt a 65 kilósnál is elkezdik, hogy honnan kell még két millimétert lefaragnia, mert dagadt. Striája és fogyás utáni bőrfelesleg problémája annak van, aki 30 kilót hízott meg idősebb nálad. +/- 10 kiló per év egy fiatalembernél nem hagy semmiféle nyomot.

Nem muszáj fogyókúrázni, hanem kezdjél el valami mozgást, ami kirángat a lakásból napi 2-3 órára, és akkor még boldogan ehetsz is. Az nálad megteszi. Aki valóban reménytelenül hízékony típus, az már rég száz kiló felett jár...

2022. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Gyúrj rá. Nem kell túlgondolni, csak otthon fekvőtámaszok, kis súlyzózás, lábadra rágyúrsz, stb. A nassolást meg hagyd el, rendes kaját egyél és ne egyél többet mint most. Segíteni fog.A súlyod jó, legfeljebb az összetétellel lehet gond, de ha kicsit erősítesz, akkor nem leszel löttyedt.
2022. jún. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Attól függ mennyire vagy izmos. De még ha túlsúlyos is vagy, akkor is csak max +5 kilórol van szó.
2022. júl. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!