Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az én sovány testem miért nem...

Az én sovány testem miért nem csinál a feleslegesen bevitt cukorból zsírt?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasni hogy abból zsír lesz. De nálam NEM! Kijön alul? Felhasználom más módon? Nem vagyok cukorbeteg. Gyerekkorom óta sovány vagyok eléggé.

2022. júl. 22. 14:05
 1/5 Z003 ***** válasza:
100%

Az emberek különbözők, máshogy működünk. Pontosan ezért különböztetünk meg különböző testalkatokat. Három fő ilyen testalkatot különböztetünk meg: ektomorf, endomorf és mezomorf, viszont ezt inkább spektrum szerűen kell értelmezni az embereknek a túlnyomó része nem kifejezetten az egyik vagy a másik.


Ektomorf testalkatra jellemző az, hogy általában nagyon nehezen épít zsírt vagy izmot az átlagnál gyorsabb anyagcsere miatt. Az ebbe a kategóriába eső emberek általában magasak vékonyak, nőknél kisebb mell is jellemző.

Ha bővebben érdekel itt kicsit bővebben utána olvashatsz:

[link]

[link]

2022. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
Az anyagcsere eltérő egyénenként. Én is mindig sovány voltam, otthon tömtek a cukorral meg a zsírral, hátha hízni fogok, de csak fostam meg hánytam tőle. Nem mindenki raktározza ezeket, nálam pl. igyekezett a szervezetem megszabadulni tőlük.
2022. júl. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én akkor híztam, amikor lett számottevő izomzatom (meló), aztán kevesebb lett a mozgás, kaja meg szinte ugyanannyi maradt. Gyengébb koromban toltam a cukrot, később nem kívántam.
2022. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehet a tudományok kategoriába kellett volna írnom de engem az érdekelne hogy mi történhet a bevitt a cukorral a szervezetemben. Miért nem ér odáig nálam a folyamat hogy zsírsavvá alakul?
2022. júl. 22. 18:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Kevés a nagyfogyasztó (izomtömeg), ami miatt megérné. Nem úgy eszel, hogy ritkábban többet, emiatt szintén nem löki be a tartalékoló módot. Esetleg folyamatos stressz, vagy sok kis tényező súlycsökkentő oldalon, pl dohányzás, reggelente nagyobb sietség egy hosszabb gyalogúton vagy bringával aerob tartományban... Sokszor észre se veszed. Kevesen tudják, az agy is zabálja a cukrot, ha keményen használatban van, főleg kreatív módban.
2022. júl. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!