Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik a tapasztalataid a csak...

Mik a tapasztalataid a csak gyümölcsevésről azaz a fruitarianizmusról?

Figyelt kérdés

Régóta foglalkoztat/vonz a gondolat, hogy egy ideig, amíg jólesik csak gyümölcsökön éljek és tisztán étkezzek. Mondjuk először pár napig csak dinnyén (vagy aminek épp szezonja van), aztán vegyes gyümölcsökön, aztán többségében gyümölcsökön kiegészítve magvakkal stb. átállva egy feldolgozott élelmiszerektől mentes táplálkozásra.


A kenyeret, csokit nem szeretem, a húsoktól már megcsömörlöttem és úgy tapasztalom, hogy a feldolgozott élelmiszerek fáradtságot, felfúvódást, betegségeket okoznak. Ezért gondoltam, hogy egy ideig másra váltanék.


Van itt olyan, aki már hasonló életmódot folytat vagy csinálta egy idegig a gyümölcsökön élést, mik a tapasztalatok a csak gyümölcs alapú táplálkozásról?



#egészség #táplálkozás #életmód #fruitarianus #fruitarianizmus #gyömölcsevés
2022. júl. 30. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Mint minden egyoldalú táplalkozás , ez se jó.
2022. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1: köszönöm, de nem véleményeket, hanem konkrét tapasztalatokat szeretnék!
2022. júl. 30. 14:21
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyunk mi állatok.
2022. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Tapasztalat: folyamatosan éhes leszel, vérszegény, tápanyaghiányos, és utána a fél világot feleszed, mert olyan szinten kiéheztetted magad.


És ez nem tiszta étkezés, hanem komoly problémákhoz vezető bromság.

2022. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én pár évvel ezelőtt próbálkoztam ilyesmivel. Csak gyümölcsök és zöldségek turmix formájában (nem tejjel), és nyersen. Csak pár nap volt a célom, afféle tisztítókúra gyanánt, de már az első nap végére kikészültem. Iszonyú fejfájás és rosszullét lett belőle, este muszáj volt valami értelmes kaját ennem. Második próbálkozásra ugyanez az eredmény. Akkor rájöttem, hogy nekem nem való ez. Lehet, hogy magvakkal kiegészítve jobb lett volna, azokban legalább van értelmes mennyiségű fehérje és zsiradék is.
2022. júl. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4: ez személyes tapasztalatod?


5: köszi, de ez azért nem fruitarianizmus, de tudom, hogy miről írtál, mivel magam is csináltam illetve szoktam tartani léböjtöket és vízböjtöket is. Ha az első pár napot túléled-ted volna, utána azért már könnyebb egy ideig, de igazad van, az nem való mindenkinek. :)


Most viszont kifejezetten a fruitarianizmusra vagyok kíváncsi szilárd halmazállapotban, bár magam is attól tartok, hogy ott a böjtökkel ellentétben megjelenik már az éhség, mivel eddig gyümölcsből-magvakból csak 1-1 napokat próbáltam, de annál hosszabbakat nem, ezért lennék kíváncsi olyanok válaszára, akik ennél több ideig csinálták.

2022. júl. 31. 23:14
 7/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Ja, egyszer kipróbáltam (mert egyszer élünk, miért ne).


Negatív tapasztalatnak jó volt, a fogaimnak és gyomromnak nem, mert egy idő után nagyon marta a sok gyümölcssav.

2022. aug. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7: lehet, kevésbé savas gyümölcsökkel jobb lett volna.
2022. aug. 1. 15:30
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nyugodtan jöhetnek még! :)
2022. aug. 1. 15:32
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Egyoldalú, tápanyaghiányos táplálkozás, ami nem egeszséges. Rengeteg cukor, semmi fehérje, zsír is csak elvétve, azt hiszem az avokádóban az is van valamennyi.

A gyümölcs nagyon gyorsan felszívódó szénhidrát, nem tápláló, gyorsan éhes lesz az ember hiába eszi meg.

Én a magam részéről egyáltalán nem eszem gyümölcsöt, mert erős, fájdalmas gyomorgörcseim és hasmenésem lesz tőlük. Valószínű öregségemre már nem bírom a fruktózt. Utoljára gyerekkoromban ettem gyümöcsöket. (36 vagyok). Ahogy teltek az évek, úgy jöttek elő a rosszullétek is fokozatosan, idővel minden olyan gyüminél amit anno szerettem. Így inkább teljesen elhagytam ezt az ételcsoportot.

2022. aug. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!