Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik metódus szerint egészsé...

Melyik metódus szerint egészségesebb táplálkozni?

Figyelt kérdés

A tudósok, vagy bárki aki ebben a témában elmélyedt, mit mond?

Az a jobb, ha valaki napi ötször eszik normál (azaz az emberek többségének megfelelő) adagokat? Vagy az, ha valaki ezeknek az adagoknak a fél mennyiségét eszi meg, de naponta mondjuk 8-10-szer?

Azért kérdezem, mert nekem sokkal jobb a közérzetem azóta, hogy sokszor eszem kicsi adagokat. Ez normális, más is van így? Van erről kutatás, hogy mit okoz ez a szervezetben?



2022. aug. 3. 20:08
A kérdező szavazást indított:
Kevésszer enni nagyobb adagot.
Sokszor enni kisebb adagot.
5 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor enni kisebb adagot nyilván azért célszerű, mert nem terheled meg vele a gyomrodat, ehhez tudomány sem kell.


Nyilván ez viszont nem mindenkinek kivitelezhető. Ha egy irodában dolgozol ott biztos van arra idő, hogy 2 seggvakarás között megmikrózza valaki a 4. kis adagos kajáját, de egy ács a tetőn, vagy egy útépítő kint az aszfalton, vagy akár egy fodrásznak erre nincs ideje.

2022. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A nagyszüleim nekem is olyanok, hogy mindig tömnék belém a házi kosztot. De az ő generációjuk maga is úgy eszik, hogy egyszerre nagy adagot visz be.

Ez a korosztály szokott engem azzal riogatni, hogy ha kicsi adagokat eszem, akkor összeszűkül a gyomrom. És ezt úgy mondják, mintha valami végzetes kór lenne. Nos, ennek, hogy a gyomor összeszűkül, van bármi igazsága/hátránya?

2022. aug. 3. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Dehogy szűkül, baromság...


Ha van lehetőséged, akkor egyél naponta 6x kisebb adagokat mint 3x nagyot. Én csak azt mondtam, hogy bár ez volna az egészséges, kevés ember teheti meg.

2022. aug. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a felvilágosítást!
2022. aug. 6. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!