Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem veszi tudomásul a...

Miért nem veszi tudomásul a családom, hogy minőségileg éheznek?

Figyelt kérdés
Mindig is sovány fiú voltam. 176 centivel 55 kiló. A család állandóan cseszeget, hogy egyek meg hogy eddzek. Hónapok óta figyelem, hogy miket főzünk. Van, hogy hetente egyszer eszünk húst, minden nap szegényes, krumplis és tésztás ételek készülnek. Erről nem lehet meghízni, edzeni meg pláne. Amikor hoztam a boltból magamnak kajákat, hogy elkészítsek magamnak normális ételeket, kaptam a gunyoros megjegyzéseket, hogy nem jó az amit ők készítenek. Nem tudok egyszerűen továbblépni, fejlődni, mert vissztartanak.

2022. aug. 4. 17:55
1 2 3 4
 1/37 Senior Séf ***** válasza:
86%
Tudom, hogy mást okolni könnyebb, e vedd észre a te felelősségedet is az ügyben. 50 éve azt ettem, amit a menzán kaptam, mégis olyan izmokat "növesztetettem", amilyen nagykönyvbe meg van írva. (Jó, bevallom,, könnyű dolgom volt, mert akkora volt a mozgásigényem, mint a Clark Ádám kotróhajó.)
2022. aug. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%

Hat mondjuk pont, hogy a rossz minosegu etelektol lehet hizni, aki tesztat eszik krumplival es kenyerrel, altalaban pont nem sovany. Ilyen a genetikad, nehezen hizol valoszinuleg de ezen lehet segiteni edzessel meg etkezessel, csak sok idot es odafigyelest igenyel.



Ha abban benne vannak, hogy te a sajat kajadat elintezd egyedul, akkor nincs baj. Egyel azt, amit te szeretnel es szard le, hogy ok mit szolnak hozza.

2022. aug. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Senior séf féle trollok légyszíves mellőzzenek.
2022. aug. 4. 18:04
 4/37 anonim ***** válasza:
94%

Hát, hús nem hizlal annyira mint a krumplis tésztás étel. Értsd úgy, hogy 10 deka tésztában van 360kcal míg csirkemellben 100, csirkecombban meg 140, disznóhúsban 250. Bár tény, hogy tészták jobban laktatnak.

Szerintem szard le mit mondanak, nem tudom hány éves vagy de ha szükséged van a húsra akkor egyél. Egyszerűen ez a szintjük és kész.

2022. aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
81%
Hány éves vagy, és mennyivel járulsz hozzá a családi költségvetéshez?
2022. aug. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Tök mindegy mennyivel járulok hozzá, amíg egy háztartásban vagyunk, addig ez fog menni. Elköltözni nem tudok.
2022. aug. 4. 18:09
 7/37 anonim ***** válasza:
86%
És te miért nem veszed tudomásul, hogy hiányos ismereteid miatt baromságokat beszélsz csak, ahelyett hogy képeznéd magad és nem mástól várnád a megoldást
2022. aug. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
98%
Valóban elég alacsony a BMI-d, de azért kórosan soványnak nem mondanálak, olyan nagy hízókúrába nem kéne kezdened. Ha olyan 60 kiló környékén lenne a testsúlyod, az már teljesen normális lenne (fiziológiai szempontból). Egyébként meg a problémával nem tudsz mit kezdeni. Én is hiába találtam ki anno 17 évesen, hogy egészségesen fogok táplálkozni, ugyanis anyámék évtizedek óta szalonna, kolbász, pacal, túrós tészta, rántott leves, zsíros kenyér. Szerinted be tudtam nekik adni, hogy térjünk át inkább a sovány húsokra, a halakra, a zöldségekre, a gyümölcsökre, a gabonákra? Dehogy tudtam, 20 éves koromban elköltöztem otthonról, aztán amikor már én vásároltam magamra, én főztem magamra, akkor gyökeresen megváltozott az étrendem. Otthonról nem igazán tudsz lázadni, hiszen nem te keresed meg a bevételt, nem te vásárolsz, nem te főzöl a komplett családra.
2022. aug. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

7


Na mi volt a hiányos ismeret? Tudod mit, befejeztem, nem várok több választ. Elegem van ebből a sok nyomorult gázlángolóból.

2022. aug. 4. 18:14
 10/37 anonim ***** válasza:
95%

6: hát nagyon nem mindegy...

Mert ha a szüleid tartanak el, akkor az van, amit az ő fizetésükből megengedhetnek maguknak....


Hiába akarsz te gyúrósmarci módra húst hússal enni, ha nem telik rá.

2022. aug. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!