Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék hízni?

Hogyan tudnék hízni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék hízni egy picikét. Nem szeretnék kövér lenni, csak a "lehessen rajtam fogni valamit" kategóriát szeretném elérni.

Tudni kell rólam, hogy csontsovány vagyok, a 157 cm-es magasságommal vagyok 45 kg (17 éves).

Bármennyit és bármit ehetek (vegetáriánus étrendet folytatok), nem hízok tőle egy grammot sem, sőt, az utóbbi időben csökkent is a súlyom, kinézetre is mégsoványabb lettem.


Hogyan tudnék egy kicsit mégis hízni?

A válaszokat előre is köszönöm!



2022. szept. 14. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartós kalóriatöbblet van, akkor hízás is van. Tölts le egy telefonos kalóriaszámláló alkalmazást, és fogyassz több kalóriát, mint amennyit a napi aktivitásoddal elégetsz. Ha ez megvan, akkor hízni fogsz, ha nincs meg, akkor nem fogsz hízni. Ilyen egyszerű a képlet.
2022. szept. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

F / L???


Azért nem mindegy, mi az optimum.

2022. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lány vagyok😊
2022. szept. 14. 17:50
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Lány vagy? Akkor tartós kalóriatöbblet.

Fiú vagy? Akkor tartós kalóriatöbblet.

Bár a te magasságoddal a súlyod nem kórosan sovány, így komolyabb hízásra semmi szükség, hiszen a magasabb testzsírtól nem fogsz jobban kinézni. Egy minimális kalóriatöbblet (200-300 kcal) melletti progresszív erősítő edzést javaslok, főleg ha esztétikai céljaid vannak.

2022. szept. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Előfordulhat, hogy túlságosan gyors az anyagcseréd, azon megpróbálhatsz lassítani, ha tényleg túl gyors, továbbá növényi zsírokban gazdag dolgokat is megpróbálhatsz enni (ahogy olvastam vegetáriánus vagy, ezért nem javaslok egy jó zsíros csülköt :'D). A kalória többlet fixen megoldásnak kellene lennie, ha mégsem akkor érdemes lehet kivizsgálni, hogy nem-e egy emésztési zavarról vagy hasonlóról van szó, jelenleg egészséges a testsúlyod, de, ha tovább fogysz az már nem lesz egészséges.


Remélem tudtam segíteni.

- B. 23/L

2022. szept. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Hát vegetáriuskéntként gondolom a szóba jövő kaják döntő többségéből kilószám kéne enni, hogy kalóriatöbblet is legyen, szóval így nehéz lesz.

Nyilván nem uborkán élsz, de csak a nagyságrendek érzékeltetésére: abból pl napi 12 kilót kéne megenned ehhez legalább.

2022. szept. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes választ!🥰
2022. szept. 14. 22:18
 8/8 anonim válasza:
Egyél többet és mozogj kevesebbet. egyszerű a válasz
2022. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!