Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki gondolkodott már, hogy...

Aki gondolkodott már, hogy vegetáriánus legyen, miért nem kezdte még el? Mi az oka?

Figyelt kérdés
Személyes válaszokat várok, olyanoktól, akik már gondolkodtak rajta.

2022. szept. 22. 04:02
A kérdező szavazást indított:
Vegán vagyok
Vegetáriánus vagyok
Részben vegetáriánus vagyok
Gondoltam már rá, de nem kezdtem bele
Mindenevő vagyok és soha nem gondoltam rá, hogy változtassak
28 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Néha gondolkodok rajta. Nem az állatok védelme miatt vagy ilyesmi, hanem egyszerűen nem vagyok nagy húsevő. De jelenleg a szüleimmel élek, így azt eszem, amit ők is. Egyszer a jövőben talán belevágok, bár tejtermékeket és halat szerintem továbbra is eszek majd.
2022. szept. 22. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Igazából szeretném az egészet , de annyira hús stb közeli közegben nőttem fel. Nekem heti 1x minimum hús szükséges, íz miatt, meg egyébként is ezt szoktam meg . Igyekeztem ezt kiiktatni, de nem ment. Ettől független szorgalmaznam a húsipar humanusabb módját és magasabb felülvizsgálatot . Sosem partoltam, hogy miattam szenvedjen egy állat. Elítélem a mostani rendszert és nagyon sok orvosolandó probléma van, lenne ennek ember közelebb mondja is . De személy szerint igyekszem csokkenteni a hús felhasználású ételeket itthon, illetve olyan helyről venni azt is, ahol fenntarthatóbb az egész .
2022. szept. 22. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Gondolkodtam, de még nem tudtam rájönni, hogy lehetnék úgy vegetáriánus, hogy húst ennék, növényeket meg nem.
2022. szept. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Akaraterő és radikális állatvédelem kérdése az egész.
2022. szept. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én amint hallottam az állatipar valódi borzalmairól, többet egy falat hús sem ment le. Nem kellett gondolkodnom. Ennek több mint 4 éve. Tejterméket, tojást ritkán fogyasztok.
2022. szept. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég megnézni a Dominion-t, utána nem fogsz húst enni.
2022. szept. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 én mindössze a 11 perces Farm to Fridge videót néztem meg, azért hogy bebizonyítsam, ugyanúgy meg tudom majd enni a húst. Nem jött össze, 5-ös vagyok.
2022. szept. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Én voltam, de már nem vagyok. Nem az állatok, hanem pont hogy az emberek miatt nem ettem húst, mert környezetmérnöki tanulmányaim során beleláttam a nagyüzemi állattenyésztés brutális és létünket fenyegető környezeti ártalmaiba, pl.amilyen a szuperbaktériumok és egyéb brutál kórokozók létrejöttét támogató körülmények, a fekália vegyi fegyverhez mérhető összetétele stb. Ehhez nem akartam hozzájárulni, ezért nem ettem nagyüzemi mezőgazdaságban termelt javakat. De amióta biogazdaságokban felnőtt állatokhoz is hozzáférek, tárgytalan a kérdés.
2022. szept. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
100%

Evészavarból gyógyulok és a rendszertelen evés miatt kialakult falásrohamaimat jobb elviselni, ha közben minél kevesebbet ártok azzal.

Ezért nem eszem húst. Kerülöm a többi állati terméket is, amennyire az megvalósítható.

Néha persze kínálnak kedves ismerősök, családtagok házi sütivel- azt nyilván nem utasítom vissza, ha már gondolt rám az illető (husit szerencsére tudják, hogy nem fogadom el xd)

Egyébként 41kg-ról 1,5év alatt sikerült szépen 49ig felmennem. Még úgy 8kg hátravan:)

És igen-továbbra is állatok nélkül képzelem el a konyháját.

2022. szept. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
100%

9es vagyok

Szóval a saját konyhámat képzelem el vegánul - csak mobilról vagyok és hülye a billentyűzet xd

2022. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!