Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mely összetevőktől éghet a...

Mely összetevőktől éghet a gyomrom mostanában?

Figyelt kérdés

Vajon pirítottam hagymát, arra tejszínt, és teljes kiörlésű tésztát ettem kis csirkével.


Viszont ettől az ételtől gyomorégést szoktam érezni.


Szerintetek a vajtól, vagy a hagymától lehet? Esetleg a teljes kiörlésű tésztától? Mert sok idő amíg emészti a gyomrom és felhalmozódik a gyomorsav?


köszi



2022. dec. 14. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pirított hagyma + tejszín: még ilyet életemben nem olvastam receptben, nekem garantáltan epegörcsöt okozna.


De egyébként a hagyma nyersen és pirítva is, illetve a teljes kiőrlésű tészta okozhat gyomorégést.

2022. dec. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A hagyma hiába mondják, hogy milyen egészséges, akinek csak 1 pici gyomorpanasza is van, jobb ha elkerüli. Gyomorégés, visszaböfögés stb.
2022. dec. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es, komolyan mondod? én kb bárhány receptet látok mostanában, az mindig így indít, hogy hagyma pirítás...és pár lépéssel később tejszín.


Ez volt az a recept, csak én teljes kiörl. tésztával csináltam ugye:

[link]


A teljes kiőrlésű tésztáról meg am azt olvastam hogy elviekben segít a gyomorsav ellen, mert leköti, de nekem más megérzésem van ezzel kapcs. Leköti ha már kialakult, de olyan érzésem van, hogy pont az okozhatja, mivel jó sok idő amíg megemészti az ember.

2022. dec. 14. 23:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a hagyma és a tejes dolog is gyomorégést csinál, teljes kiörlésűt meg nem eszem, mintha az se tenne jót a gyomromnak.
2022. dec. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!