Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Olyan lehetséges, hogy valaki...

Olyan lehetséges, hogy valaki túl sok folyadékot igyon, illetve van ennek valami hátulütője?

Figyelt kérdés
Még régebben olvastam, hogy egy felnőtt embernek az a jó, ha napi 3 liter folyadékot megiszik. Kb másfél évvel ezelőtt én rászoktam erre, le is töltöttem egy applikációt amiben mérem a mennyiséget. Általában sikerül tartani a 3 litert, ha van olyan hogy nem érem el a 2 liter akkor is megvan minden nap. A kérdés azért vetődött fel bennem, mert hogy olyan nagyon nagy, megterhelő munkát nem végzek naponta, sportolni is kb 3-szor max 4-szer szoktam egy héten (kerékpár és kb 35-40 perc/alkalom) nem vagyok egy nagy súlyú (55kg) és ezért nem tudom, hogy nekem egyáltalán kell-e ennyi folyadék meg hogy "nem e terheli túl a vesét" (bocs, ha hülyeséget írok). Csak vizet iszom, néha tea. Alkoholt csak ritkán, cukros üdítőt pedig évek óta nem. 23/F

2022. dec. 20. 23:58
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Napi 3 liter folyadék amennyiben az nem cukros üdítő, koffein vagy alkohol nem fogja megterhelni a veséidet.
2022. dec. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Igen, de 3l az még bőven nem az a szint. 55kg-al nyugodtan ihatsz kevesebbet.
2022. dec. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Totálisan fölösleges 3 litert meginni 40 celsius fok alatt, szénbánya fölött. Ennek a babonának semmi tudományos alapja nincs. Kényszeresen méricskélni viszont kifejezetten káros. Annyit igyál, amennyi jólesik. Ugye nem gondolod, hogy aki nem méricskéli alkalmazással, az mind halálosan belebetegszik?
2022. dec. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Van az a mennyiség, ami akár halált is okozhat (teljesen komolyan), na, de az nem 3 liter egy nap alatt. ;-) Hanem mondjuk 5-10 liter 1-2 óra alatt.


"A vese nyugalmi állapotban körülbelül 0,8-1 liter vizet képes kiválasztani óránként, így ennyit nyugodtan megihatunk. "

Forrás: hazipatika.com.


Napi 3 liter az pedig bőőőőven a vese terhelhetősége alatti szint.

A vese egyébként sem úgy működik, hogy "elfárad", ha sokat kell "dolgoznia". A kiválasztás nagyrészt egy passzív folyamat, és pont, hogy a kevés folyadék az, ami megterhelő a vesék számára.

2022. dec. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Folyadékból nagyon rövid idő alatt kéne extrém sokat meginnod ahhoz, hogy az tényleges fiziológiai kárt okozzon. Ha te 3 liter vizet megiszol 24 óra leforgása alatt, az teljesen optimális.
2022. dec. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előzők mondták.


Lehet valóban inni annyit, ami halált okoz, de az általában sportolóknál szokott megtörténni vagy nagyon meleg időben, mert a halál oka a sejtek túlvizesedése, ahogy az ember iszik sima vizet de kiizzadja az ásványi anyagokat. De mint 4-es mondta, ez óriási mennyiségű víz elfogyasztását igényeli rövid időn belül.


A 3 litert simán bírni kellene a vesédnek, ha nincs semmi baja, max arra figyelj, hogy elosztva idd meg, nem az egészet lefekvés előtt (de gondolom amúgy is így csinálod).

2022. dec. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Most nem értem mi a kérdés, olvastad a 3 litert, annyit megiszol az rendben van, de néha lehet 2 is, attól nem lesz bajod. Előttem hozzászólók teljesen jókat írtak, de egy saját tapasztalati kiegészítés.

Nekem nemrég vesefájdalmam volt, több doki is azt javasolja, hogy 3 liter vizet igyak naponta, ezt próbálom tartani, de mondjuk 2 megvan mindig. Viszont egyet ne felejts el, hogy nekem ez marhára megerőltető és emiatt sokszor stresszes is vagyok, mindig erre nem tudok odafigyelni, plusz mi van ha pl. 1 órán keresztül nem tudok wc-re menni, akkor meg feszül minden, reflux lesz és amiatt fáj. Munka mellett én nem tudok kb. 40 percenként wc-re menni, így tarthatatlan. Mindenki annyit igyon amennyit a szervezete kíván és ennyi.

2022. dec. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
Extrém esetben lehet. De normális ember nem tesz ilyet.
2022. dec. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 BlackSword ***** válasza:
50%
Semmi bajod nem lesz, kipisiled, azt csókolom...
2022. dec. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A víz-só háztartásod felborulhat,ha mellette nem viszel be elég ásványi sót.
2022. dec. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!